Bajka se nastavlja : Ajax slavio i u Londonu i došao na korak od finala Lige prvaka (VIDEO)

01 Maja
02:25 2019

Fudbaleri Ajaxa  nastavili su sa sjajnim partijama ove sezone u Ligi prvaka. U prvom meču polufinala slavili su na gostovanju Tottenhamu u rezultatom 1:0.

Kako su okončali prošle duele protiv Juventusa, tako su Kopljanici započeli danas protiv Tottenhama na gostovanju. Gosti su odigrali nekoliko sjajnih akcija prije nego što je Hakim Ziyech  u 15. minuti poslao loptu za Donnyja de Beeka a koji mirno pogađa za vodstvo gostiju.

U tim trenucima Tottenham je izgledao neprepoznatljivo. Gosti su briljirali, stvarali odlične akcije i imali još dvije prilike, ali nisu uspjeli pogoditi.

Tek ulaskom Mousse Sissokoa a domaći su došli do malo većeg posjeda lopte, ali do poluvremena nisu imali većih prilika.

U nastavku znatno ofanzivniji Spursi, dok su se gosti malo povukli i čekali kontre. Domaći su imali dva pokušaja glavom, ali su oni, pretežno, odlazili preko gola.

Veliku šansu gosti iz Amsterdama propustili su nakon jedne kontre u 78. minuti. David Neres s je dobio loptu na lijevu stranu, ali je pogodio stativu iz odlične pozicije.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, tako da ćemo prvog finalstu saznati nakon duela u Amsterdamu. Ipak, Ajax je zabilježio ozbiljnu prednost uoči revanša.