Atletico nije uspio probiti bunker Chelseaja: Putnik u finale se odlučuje na Stamford Bridgeu

23 Aprila
05:08 2014

prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Atletico Madrid i Chelsea su remizirali, bilo je 0:0.Prvi šut prema golu su uputili domaći i to u prvoj minuti kada je pokušaj Diega otišao pored gola. U 15. minuti susreta pokušao je Koke direktno iz kornera, a Cech zabilježio intervenciju nakon koje se povrijedio, a umjesto njega je na teren ušao rezevrni golman Mark Schwarzer.U 27. minuti susreta šutirao je Ramires iskosa sa desne strane, ali lopta odlazi pored gola da bi tri minute nakon toga nakon jednog centaršuta glavom pokušao Raul Garcia, ali lopta ide preko gola. Na narednu priliku se čekalo do 35. minute susreta kada je nakon odličnog pokušaja Suareza lopta završila tik pored lijeve stative gola Schwarzera.

Atletico222U samoj završnici prvog dijela nakon jednog centaršuta Juanfrana šutirao je Diego, a lopta pogodila Azpilicuetu nakon čega su domaći tražili jedanaesterac, ali sudija Ericsson nije ništa pokazao da bi u sudijskoj nadoknadi šutirao i Diego, ali je Schwarzer ukrotio njegov udarac i to je bilo sve u prvom dijelu.Drugo poluvrijeme otvara Lampard udarcem sa nekih 20-ak metara, ali Courtois lagano brani njegov udarac. Na narednu šansu smo čekali do 55. minute kada nakon jednog centaršuta Schwarzer boksuje loptu, a ona dolazi do Diega koji komplikuje i na kraju šutira pravo u golmana Plavaca.U 59. minuti šutirao je i bivši fudbaler Atletica Fernando Torres, ali ipak pravo u belgijskog golmana na golu Jorgandžija da bi već u narednom napadu ponovo zaprijetio Atletico i to ponovo preko Diega koji je šutirao preko gola.

Još jednu prinudnu izmjenu menadžer Chelsea Jose Mourinho je izvršio u 71. minuti susreta kada je umjesto kapitena Johna Terrya koji se sam povrijedio na teren uveo Nijemca Andre Schurrlea da bi dvije minute nakon toga Diego Costa previše komplikovao u kaznenom prostoru Chelsea i jedna odlična šansa za Jorgandžije je otišla u nepovrat.U narednom napadu velika sudijska greška. Nakon jedne akcije lopta je pogodila Lamparda u ruku koji je imao žuti karton, a nakon velikog koškanja sudija mu ipak nije pokazao žuti karton. Iz tog slobodnog udarca odlično je pokušao Gabi, ali je Schwarzer krajnjim naporom odbranio njegov udarac da bi nakon kornera pokušao Koke, ali lopta odlazi pored gola Plavaca.

Dvije minute kasnije nakon centaršuta Juanfrana glavom je šutirao Raul Garcia, ali lopta odlazi preko gola, a nakon toga još jedna odlična šansa za Jorgandžije. Nakon centaršuta jednog fudbalera Atletica Arda Turan je bio u odličnoj situaciji, ali je glavom šutirao pored gola. U samoj završnici utakmice Atletico je pokušao izvršiti dodatni pritisak, pa je tako u 84. nakon centaršuta Sose pokušaj Raula Garcie završio preko gola. Dvije minute kasnije ponovo centrira Juanfran, a Diego Costa pokušava glavom, ali lopta na putu prema golu pogađa Cahilla u glavu i odlična šansa odlazi u nepovrat. Minutu prije isteka regularnih 90. David Luiz je pokušao iz slobodnog udarca sa nekih 16 metara, ali je i njegov udarac završio preko gola. U sudijskoj nadoknadi nakon centaršuta Gabija ponovo pokušaj Coste glavom završava u rukama Schwarzera. Do kraja susreta još su Arda Turan i Diego Costa oprobali svoje udarce sa velike udaljenosti, ali gola nije bilo, te je ostalo početnih 0:0, a zbog današnjih žutih kartona u revanšu neće moći nastupiti Gabi, Lampard i Mikel.

Atletico Madrid-Chelsea 0:0 (0:0)

Stadion: Vicente Calderon; Žuti kartoni: Gabi 74’, Miranda 88’ (Atletico), Lampard 64’, Mikel 74’, Demba Ba 95’ (Chelsea).

Atletico Madrid: Courtois, Juanfran, Miranda, Godin, Filipe, Koke, Mario Suarez (od 79. Sosa), Gabi, Raul Garcia (od 86. Villa), Diego (od 60. Arda Turan), Diego Costa.