Albanija – BiH 1 : 2 : Zmajevi na krilima Džeke i Lulića slavili u Elbasanu (Video)

28 Marta
21:46 2017

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas u Elbasanu selekciju Albanije (2:1) u prijateljskoj utakmici.Izabranici Mehmeda Baždarevića odlično su otvorili današnju utakmicu na Elbasan Areni, a sjajnu šansu u šestoj minuti imao je Edin Džeko koji je uputio udarac na prazan gol domaćih, ali je u posljednjem trenutku jedan od igrača Albanije uspio izbiti loptu sa gol linije.

U istom napadu do lopte je došao Rade Krunić koji je oboren u kaznenom prostoru Albanije, a glavni sudac pokazao je na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Edin Džeko koji je pogodio za vodstvo našeg tima od 1:0. Ovo je bio jubilarni 50. gol Džeke u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine. Nakon toga Albanija je preuzela incijativu na sredini terena, te je izvršila pritisak na našu odbranu. Ipak, domaći nisu uspjeli ozbiljnije da zaprijete Asmiru Begoviću. I, u samom finišu prvog dijela naš tim postigao je drugi gol. Kenan Kodro je odlično asistirao, a mrežu Albanije zatresao je Senad Lulić za 0:2.

Na otvaranju drugog poluvremena gledali smo poprilično mirnu utakmicu. Bh. reprezentativci su iskusno čuvali stečenu prednost iz prvog dijela, dok Albanci nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze naš gol. Ipak, u 68. minuti Albanija je uspjela da smanji na 1:2. Odličan centaršut sa desne strane najbolje je iskoristio Balaj koji je glavom loptu poslao u mrežu Begovića. Albanija je do kraja utakmice imala incijativu na sredini terena, te nekoliko solidnih prilika, ali je se rezultat nije mijenjao, te je naša reprezentacija upisala pobjedu u ovoj prijateljskoj utakmici.

Albanija: Strakosha, Alla, Hysaj, Veseli, Basha, Memuashaj, Llullaku, Kukeli, Allji, Balaj, Hyka.

BiH: Begović, Vranješ, Zukanović, Šunjić, Đumić, Lulić, Prcić, Jajalo, Krunić, Kodro, Džeko.