A sada pravac Brazil : Moćni Zmajevi nadigrali Gaučose (Video)

04 Juna
06:12 2014

Izettee321Fudbalska reprezentacija BiH američku turneju je završila pobjedom nad Meksikom.Zmajevi su slavili sa 1:0 i tako došli do prvog trijumfa nad Meksikom koji je slavio u predhodna dva puta. Za pobjedu je pogodio Izet Hajrović. U Brazil odlazimo sa velikim optimizmom, jer su utakmice protiv vrlo jake Obale Slonovače i Meksika pokazali da smo kvalitetni, da imamo karakter, da smo borbeni i da možemo na Mundijalu biti iznenađenje. Taktika Sušića u posljednje dvije utakmice su se pokazale kao dobitna kombinacija, a definitvno je najveći dobitak Muhamed Bešić.

Za razliku od meča protiv Obale Slonovače Sušić je izvršio tri izmjene, od prve minute su zaigrali Mujdža, Salihović i Lulić.Sjajno smo otvorili meč. U 4.minuti Meksikanci su pokušali preko Hernandeza, ali lopta ide pored gola. U narednom napadu Džeko je stvario sam sebi šansu, ali golman Meksikanaca brani. Dvije minute kasnije Džeko ponovo pokušava, ali ovaj put je lopta prohujala pored desne stative. U 8.minuti velika šansa za BiH. Nakon jednog kornera je prvo pokušao Spahić koji je izblokiran, a onda je Džeko sa šest metara šutirao preko gola.
U nastavku gledamo dobru igru Zmajeva, ali nije bilo prilika sve do 25.minute kada su Sombrerosi imali veliku šansu. Hernandez je pobjegao Šunjiću izašao sam ispred Begovića, ali je njegov udarac zaustavila stativa. U narednom napadu istom igraču je pobjegla lopta, tražio je penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom.  N

išta se nije dešavalo do 42.minute. Tada je na strani do lopte došao Salihović koji je sjajno pronašao Hajrovića koji sa 10-tak metara pogađa za 1:0.U 48.minuti dobra šansa za BiH. Misimović je pronašao Pjanića koji je bio ofsajdu, ali sudija nije ništa mahao, ali golman ipak brani udarac glavom našeg veznjaka. U 60.minuti Ponce je snažno šutirao, ali veoma neprecizno.Igrala se 66.minuta kada se u novoj šansi našao Džeko, ali je glavom pucao preko gola. U 87. minuti dobra šansa za Meksiko, ali je Begović pokazao zašto spada među najbolje golmane svijeta. Naš golman je i u posljednjim sekundama sjajno odbranio opasan šut.Nakon ove utakmice idemo na SP u Brazil.

BiH – Meksiko 1:0
Stadion Solider Field. Gledalaca: 60.707. Sudija: Oscar Reyna. Strijelci: 1:0 Hajrović (42). Žuti kartoni: Bešić, Kolašinac.
BiH: Begović; Mujdža (od 63. Vranješ), Šunjić (od 46. Kolašinac), Spahić, Salihović; Bešić, Pjanić (od 76. Ibišević), Hajrović (od 76. Višća), Lulić (od 64. Ibričić); Misimović (od 70. Sušić), Džeko.
Meksiko:  Talavera, Ponce, Moreno (od 46. Brizuela), Reyes, Layun, Salcido, Herrera (od 71. Dos Santos), Vasquez, Pena (od 64. Guardado), Jimenez (od 58. Pulido), Hernandez. (Kliker.info-SC)