Zmaj detronizirao kraljeve : Miralem Pjanić izbacio Real iz Lige prvaka! (VIDEO)

11 Marta
05:37 2010

Miralem Pjanić svojim je golom iz daljenjeg takmičenja u Ligi prvaka izbacio najtrofejniju evropsku ekipu svih vremena, Real Madrid.Real je od prvog sudijskog zvižduka krenuo ofanzivno ka golu Huga Llorisa. Madriđani su tako poveli već nakon samo šest minuta igre. Najskuplji fudbaler današnjice Cristiano Ronaldo prodro je po lijevoj strani, te iskosa snažno kroz noge Lyonov golmana ubacio loptu u mrežu Francuza za 1:0.Lyon je tek u 15. minuti uputio prvi šut ka golu Ikera Casillasa, ali bez prave opasnosti po gol Madriđana.Esteban Granero uposlio je Higuaina, koji je uspio preći i Llorisa, ali ne uspijeva pogoditi prazan gol, a lopta je završila na stativi.Kaka je u 25. minuti odlično prošao, te uspio između nekoliko igrača Lyona uposliti Gonzala Higuaina, čiji šut krajnjim naporom izbacuje Lloris. Ronaldo se prilikom ove akcije naljutio na saigrače jer lopta nije došla do njega.

Real je u prvih 45 minuta bio apsolutno dominantan na terenu, a na odmor se otišlo pri rezultatu od 1:0 za domaće.Na teren Santiago Bernabeua u drugom poluvremenu kao da su istrčale potpuno različite ekipe. Lyon je mnogo bolje zaigrao, a to je izgleda potpuno razbilo igru Reala, pogotovo na sredini terena. Lisandro Lopez uputio je pravu bombu, ali Casillas uspijeva to nekako odbiti. Već u narednom napadu uzvratio je Kaka, ali lopta odlazi pokraj gola.Miralem Pjanić je u 67. minuti sa oko 40 metara iz slobodnog udarca, u stilu svog mentora Juninha, odlično šutirao, ali Sveti Iker na golu Reala uspio je nekako ukrotiti loptu sa nevjerovatno mnogo efeja.Mnogo bolja igra Lavova isplatila u 75. minuti. Lopez je u šesnaestercu domaćih uposlio našeg reprezentativca Miralema Pjanića, koji topovskim šutem "probija" Casillasa za delirij među igračima Lyona: 1:1 i rezultat koji vodi u naredni krug takmičenja, a strijelac je naš najmlađi Zmaj!Trener Lyona Claude Puel zamijenio je Pjanića u 84. minuti, a umjesto njega u igru je ušao Ederson.Real je ovim neriješenim ishodom ispao iz Lige prvaka, dok je Lyon pokazao da je i dalje ekipa sposobna za najveće domete.

Real Madrid – Lyon 1:1 (Ronaldo 6/ Pjanić 75)
Stadion: Santiago Bernabeu
Prva utakmica: 0:1

Sastavi:
REAL MADRID: Casillas – Arbeloa /od 84. Diarra/, Garay, Albiol, Ramos – Guti, Diarra, Ronaldo, Granero /od 62. Van der Vaart/, Kaka /od 77. Raul/ – Higuain.
LYON: Lloris – Cissokho, Boumsong /od 46. Källström/, Cris, Reveillere – Toulalan, Delgado, Pjanić /od 84. Ederson/, Makoun /od 46. Gonalons/, Govou – Lopez.   (Kliker.info-SportSport)