Zlatan neumoljivi : Hat-trick Ibrahimovića za 13 minuta

03 Marta
21:49 2012

Zlatan Ibrahimović postigao je hat-trick u samo trinaest minuta prvog poluvremena utakmice Serie A u kojoj je Milan sa 4:0 u gostima savladao Palermo.Mrežu Palerma načeo je u 21. minuti nakon asistencije Robinha, Brazilac je bio asistent i kod drugog gola Šveđanina deset minuta kasnije, dok mu je kod trećeg, kojeg je postigao udarcem izvan ruba kaznenog prostora, asistirao Urby Emmanuelson.

Stigao je tako Ibrahimović do brojke od 18 golova u Seriji A ove sezone, čime se na listi najboljih strijelaca izjednačio s Antoniom Di Nataleom. Tačku na najveću gostujuću pobjedu Milana u italijanskom prvenstvu od marta 2009. godine (5:1 protiv Siene) stavio je Thiago Silva u 58. minuti.Milan je na prvenstvenoj tabeli privremeno pobjegao drugoplasiranom Juventusu na četiri boda razlike, ali uz dvije utakmice više.