Zenica : Modriča pobjedom u drugom pretkolu Lige prvaka

24 Jula
04:28 2008

Još jedna velika i još jedna prilično nazaslužena pobjeda našeg prvaka je večeras ostvarena u Zenici gdje je tim Mitra Lukića rezultatom 2:1 savladao albanskog Dinamo Tiranu, te tako izborio plasman u drugo pretkolo Lige prvaka gdje Modriču očekuje dvomeč sa danskim Aalbrogom. Prvi meč protiv danskog prvaka je na rasporedu već sledeće sedmice, a revanš će se u Zenici igrati 6. avgusta.Nakon što je u prvom meču u Tirani iz jedine dvije prilike na utakmici došla do pobjede od 2:0, uprkos velikoj dominaciji igrača Dinama, Modriča je sličan recept iskoristila i u revanšu kada je takođe uz nju bila velika količina sreæe u momentima kada se odlučivao pobjednik ovog meèa. No, uprkos lošoj igri našeg prvaka ipak ćemo se utješiti da sreća prati hrabre i tako se nadati pozitivnom ishodu protiv Aalborga.Veći tok revanš meča između Modriče i Dinamo Tirane, koji je igran pred tek nešto više od 300 gledalaca na Bilinom Polju u kišnoj Zenici, je donio nevjerovatnu uspavanku koja nije uspjevala opravdati epitet takmičenja pod kojim se ovaj meč igra. Međutim, nakon meča bez izglednih prilika punih 70 minuta, sama završnica je donijela buđenje gledalca u Zenici.Prvo buđenje prisutnih na Bilinom Polju je ipak bio hladan tuš za igrače Modriče jer je njihovu mrežu u 73. minuti zatresao Daniel Xhafaj koji je bio precizan nakon dobrog ubaèaja Iglija Allmuce i uspavanosti odbrane Modriče. Vodstvo Dinama od 1:0 je znaèilo da još jedan gol albanskog prvaka vodi u produžetke, a sudeći prema tadašnjem umoru igraèa Modrièe to bi vjerovatno značilo i kraj puta za našeg predstavnika.Međutim, napadajući gol Modiče, igraèi Dinama u 90. minuti nisu mislili na svoj gol što je na najbolji mogući način iskoristio Ðorđe Zafiroviæ i sjajno istrèanom kontrom zatresao mrežu gostiju i rezultat poravnao na 1:1. Veæ tada je bilo jasno da Modrièa ide u prvo prektolo, a gol za pobjedu od 2:1 je u četvrtoj minuti nadoknade glavom postigao rezervista Mladen Bojić, nakon dobrog ubaèaja Sretena Vasića. (Kliker.info-Sportin)