Željezničar protutnjao Bilinim Poljem i odnio pehar na Grbavicu

25 Maja
19:43 2011

Željezničar je večeras sasvim zasluženo došao do naslova pobjednika Kupa BiH za sezonu 2010/2011. Sarajevski plavi su sa 3:0 savladali tim Čelika i tako 90.rođendan kluba ipak uljepšali trofejom. Amar Osim nije mogao poželjeti bolje otvaranje meča. U 12.minuti Lazar Popović se izborio za loptu, koja potom dolazi do Srđana Savića, koji razantnim udarcem majstorski pogađa mrežu Luke Bilobrka za veliko slavlje gostujućih navijača.Pet minuta trebalo je domaćim fudbalerima da dođu sebi. U 17.minuti korner izvodi Elmir Kuduzovića a Adin Džafić glavom šutira preko gola. U 36.minuti velika prilika za Čelik. Džafić idealno centrira sa desne strane, međutim Eldin Adilović ne uspijeva pogoditi mrežu Željezničara. Odlično je reagovao Ibrahim Šehić i spasio svoj gol.

Željezničar uzvraća tri minute kasnije. Sjevnula je kontra koju je istrčao Savić, potom uposlivši Zajka Zebu, međutim Željina desetka šutira pravo u dobro postavljenog Bilobrka.U 41.minuti Čelik ne uspijeva realizovati jedanaesterac. Pokraj gola šutira kapiten Adilović, nakon što je prethodno u šesnaestercu oboren Emir Hadžić od strane golmana Željezničara, Ibrahima Šehića.

Otvaranje drugog dijela proteklo je u igri između dva kaznena prostora, a prvo uzbuđenje dogodilo se u 61.minuti, kada majstorski iz slobodnog udarca šutira Zajko Zeba, međutim lopta pogađa prečku.U 71.minuti Željezničar povećava svoje vodstvo. Ponovo je u glavnoj ulozi Zajko Zeba, koji ponovo odlično šutira iz slobodnog udarca i pogađa nebranjeni dio Bilobrkovog gola. Svega tri minute kasnije tačka na i. Odličnu kontru u gol pretvara Srđan Stanić nakon nesebičnog proigravanja Mirsada Bešlije.Do kraja susreta gostujući igrači su znalački čuvali postvarenu prednost, upisavši tako jednu od najvećih pobjeda u novijoj historiji kluba.

Čelik – Željezničar 0:3

Stadion Bilino Polje u Zenici, gledalaca 11000, sudija: Midhat Arnautović (Tuzla), žuti kartoni: Šišić (Čelik), Šehić, Bogičević, Bešlija (Željezničar), strijelci: 0:1 Savić 12., 0:2 Zeba 71., 0:3 Stanić 73..

Čelik: Bilobrk, Brković, Kuduzović, Čović, Milošević, Šišić (76.Horić), Isaković, Purić, Adilović, Džafić (66.Hasanović), Hadžić (79.Nemeljaković). Trener: Abdulah Ibraković.

Željezničar: Šehić, Savić, Popović (87.Ramić), Svraka, Radovanović (78.Baljić), Gerhard, Bogičević, Stanić, B.Čolić, Zeba, Bešlija (82.Zolotić). Trener: Amar Osim.   (Kliker.info-SC)