Zaslužena pobjeda : Srbija savladala Hrvatsku i izborila finale protiv Danske

27 Januara
21:45 2012

Reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u rukometu.Srbijanski rukometaši bili s večeras bolji u Beogradskoj areni od Hrvatske koju savladali rezultatom 26:22.Ponovo je u redovima domaćina prvenstva briljirao golman Darko Stanić koji je u drugom poluvremenu zaključao svo gol.Reprezentacija Hrvatske je bolju igru pružila u prvom dijelu koji je završio u njihovu korist rezultatom 14:13, da bi u nastavku postigli tek 9 golova. U hrvatskom timu najbolji od ostalih bio je Marko Kopljar.

Pred utakmicu domaći navijači pokušali su fizički nasrnuti na simpatizere Hrvatske u čemu ih je spriječila policija.
Reprezentativci Srbije su od početka meča imalu veliku podršku publike, koja je tokom meča u nekoliko navrata pjevala četničke pjesme, te veličala zločinca Dražu Mihailovića, pokušavajući tako omesti rukometaše Hrvatske. Himna gostiju je bila izviždana, a ratnohuškačke pjesme orile su se tokom većeg dijela meča. Sve ovo dalo je dodatnu negativnu konotaciju na cijelo prvenstvo nakon napad na navijače Hrvatske u Novom Sadu i Beogradu.U Areni nije nedostojalo niti četničke ikonografije što i nije neko iznenađenje kada je riječ o navijačima Srbije kada njihov tim igra protiv neke od država iz sastava bicše Jugoslavije.Srbija će u finalu, koje se igra u nedjelju, odmjeriti snage protiv Danske. (Kliker.info-AS)