Zaslužena pobjeda Meksika : Ayala presudio Zmajevima u San Antoniju (Video)

01 Februara
05:18 2018

Fudbalska reprezentacija BiH poražena je u San Antoniju od Meksika rezultatom 1:0.

MeksIkanci su sjajno otvorili meč. Već u 20 sekundi dos Santos je imao priliku, a minut kasnije i Hernandez, ali ostalo je 0:0.

U 15. minuti šansa za našu selekciju, Lončar je šutirao glavom pored gola nakon centaršuta Zakarića. Pet minuta kasnije probao je i Medunjanin iz slobodnog udarca, ostalo je 0:0.

Igrala se 32. minuta kad su Meksikanci izveli finu akciju, no udarac Vele u završnici zaustavio je Šehić. Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko poluprilika na obje strane, ali na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak duela Meksiko otvara sa dvije dobre prilike za dos Santosa i Velu, međutim sreća je bila saveznik naše selekcije. Bolju igru Meksikanci krunišu u 65. minuti pogotkom Ayale nakon kornera.

Pet minuta nakon gola, Ćavar pokušava za našu reprezentaciju, ali lopta odlazi pored gola. U 76. minuti nova prilika za Meksiko, no Pirić je bio siguran. Igrala se 81. minuta, kada je Pizarro lukavim udarcem pokušao iznenaditi Pirića, međutim naš golman se nije dao prevariti.

Od 84. minute naša reprezentacija ostala je sa igračem manje nakon drugog žutog kartona kojeg je dobio Bekić.

Do kraja susreta nije bilo uzbuđenja i Meksikanci su upisali trijumf, a to je bio i prvi poraz Roberta Prosinečkog klupi Bosne i Hercegovine.

Meksiko – BiH 1:0 (Ayala 65’)

Stadion: Alamodome; Gledalaca: 28.000; Sudija: Villareal (SAD); Žuti kartoni: Bekić, Beširević (BiH), Oswaldo (Meksiko); Crveni kartom: Bekić (BiH)

BiH: Šehić (Pirić 46’), D.Todorović, Graovac, Medunjanin, Bekić, Tomić (Beširević 46’), Sarić (Šečerović 75’), Lončar, Menalo (Ćavar 67’), Zakarić (Todorović I. 64’), Ahmetović (Koljić 73’)

MEKSIKO: Cota, Rodriguez (Ataujo 46’), Ayala, Alanis , Gallardo, Molina (Hernandez J. 46’), G. dos Santos (Aquino 46’), Pineda (dos Santos 46’), Vela, Martin (Pizarro 73’), Hernandez (Gonzalez 56’)