Veliki derbi engleskog Premiershipa : Mohamed Salah srušio Manchester City (VIDEO)

17 Oktobra
01:30 2022

Liverpool je u velikom derbiju engleskog Premiershipa nanio prvi ovosezonski poraz Manchester Cityju.

Prilika je bilo na obje strane, ali na visini zadatka su bila dva sjajna brazilska golmana, Alisson i Ederson.

Aktuelni prvak je zatresao mrežu u 53. minuti, Foden je bio strijelac, ali pogodak je nakon konsultacije VAR-a poništen zbog faula kojeg je prethodno napravio Haaland.

Trenutak odluke se desio u 76. minuti. Alisson je ispucao pravo do Mohameda Salaha, fenomenalni Egipćanin znalački primio loptu, okrenuo Cancela i sjurio se prema golu gostiju. Ederson nije imao šanse – 1:0 za euforiju na Anfieldu.

Do kraja susreta Manchester City nije uspio postići pogodak, što se ekipi Pepa Guardiole nije desilo još od marta i meča protiv Crystal Palacea. Redsi su ostvarili veliku pobjedu koja bi itekako mogla uticati na borbu za vrh Premiershipa…

Lider je sada Arsenal sa 27 bodova, drugi je City sa 23, koliko ima i Tottenham… Liverpool je tek osmi sa 13.