Veličanstveno Sarajevo : Bugarski div pao u grotlu Koševa (VIDEO)

27 Jula
01:50 2012

VELIČANSTVENO. Sarajevo je srušilo diva iz Sofije, ekipu Levskog i prošlo u treće pretkola Evropa lige gdje će igrati protiv Zete. BORDO tim je nakon 0:1 u Sofiji u fantastičnoj atmosferi na Koševu slavili sa 3:1 i tako došli do historijske pobjede. Briljirao je čarobnjak s Koševa, Said Husejinović. Dvbe je bilo savršeno, od taktike Jovića, pa do igrača od navijača…

Sarajevo je krenulo uraganski, baš kako je Jović najavio. Igrala se 12.minuta kada je Belošević daleko ispucao loptu, sve je sjajno pratio Husejinović koji se sjurio u kazneni prostor gostiju i majstorski pogodio mrežu Ilieva. Slavlje na tribinama se nije ni stišalo, a na semaforu je stajalo 2:0. Fantastična akcija, na kraju Hadžić pronalazi Suljića koji iz trka majstorski pogađa za ludilo na tribinama. U 26.minuti Hadžić je sjajno šutirao iz poluvoleja, ali je Iliev bio na mjestu i poslao loptu u korner. Potom je uslijedio period mirnije igre, sve do 34.minute kada je Levski smanjio. Jedan bezizlazni start Tatomirovića nad Ivanovom, Balaj je bez razmišljanja pokazao na penal, čini se prstrogo, ali navikli smo na suđenje našim klubovima, a siguran je bio De Carvalho. Do kraja prvog dijela, tim sa Koševa nije uspio da se oporavi i ozbiljnije zaprijeti gostima. Treba istači da je Jović morao prinudno izvršiti izmjenu, umjesto Zlatkovića je ušao Tadejević, što je malo poremetilo igru bh. tima.

U nastavku je Sarajevo krenulo ofanzivno, imali su nekoliko opasnih napada, ali je odbrana Levskog bila na mjestu. U 56.minuti kolosalna šansa za Sarajevo. Husejinović je na asistnciju Hadžića iz nepodredne blizine šutirao,ali golman gostiju fantastično brani, u nastavku je izblokiran udarac Tadejevića. Šest minuta kasnije najbolji igrač Sarajeva se iskupio, I to kako. Husejinović je bio u nezadrživom prodoru, nanizao par igrača Levskog, I onda topovski pogodio rašlje Ilieva za “zemljotres” na Koševu. U 67.minuti, Beloševićev slobodnjak završava tik pored gola.

U 72.minuti velika šansa za Levski, ali De Carvalho promašuje nakon udarca glavom. Minut kasnije, Belošević šutira, ali neprecizno.U 84.minuti Karamatić je pokušao, ali preko gola. U narednom napadu prekratak je bio Silva. Do kraja su bordo momci su izdržali i slavlje na Koševu je počelo.

Sarajevo – Levski 3:1

Stadion Asim Ferharović-Hase. Gledalaca: 13.000. Sudija: Cristian Balaj (Rumunija). Strijelci: 1:0 Husejinović (12), 2:0 Suljić (14), 2:1 De Carvalho (34, penal), 3:1 Husejinović (62). Žuti kartoni: Suljić, Hadžić, Karamatić (Sarajevo), Marcinho, Angelov, Starokin, Raykov (Levski).

Sarajevo: Adilović, Torlak, Tatomirović, Belošević, Dupovac, Sesar, Husejinović (od 69. Čomor), Šunjevarić, Zlatković (od 30. Tadejević), Hadžić, Suljić (od 79. Karamatić).

Levski: Ilev, Angelov, Ivanov, Starokin, Mulder, Prochazka, Opoku (od 71. Joao Silva), Marcinho (od 83. Tonev), Gadzhev, Raykov, De Carvalho