26 Novembra
01:24 2006

Velež – Borac 4:3
Sudac: Emir Pilav

Oko 2500 gledatelja okupilo se na stadionu u Vrapčićima gdje su se sastala dva povratnika u elitni razred BH nogometa. Obje momčadi su imali po jednu priliku u prvih 15 minuta susreta. Dobra prilika za Velež u 25. minuti. Serdarevićevu centaršut Velagić vraća do Obada koji pogađa prečku. Par minuta kasnije isti igrač u prilici, ali njegov šut biva blokiran. Velež i dalje napada, treću priliku u par minuta za Velež propušta Serdarević. U 43. minuti Nedžad Serdarević donosi rođenima vodstvo 1:0. Nakon jednog grubog starta igrača Borca Dobrijevića nad Obadom došlo je do opće tuče na travnjaku u Vrapčićima što je sudac Pilav sankcionirao crvenim kartonima Vranješu (Borac) i Jugi (Velež). Nakon neshvatljive greške obrane domaćih Benić je udarcem glavom savladao vratara Hadžiđulbića. Serdarević svojim drugim golom ponovno donosi prednost domaćinima – 2:1. U Mostaru pogotkom Borisa Raspudića gosti iz Banja Luke dolaze do izjednačenja 2:2, zgoditak ponovno ide malo na dušu obrane i vratara Veleža. Kiša golova se nastavlja, Elvis Ćorić s peterca glavom opet dovodi domaće u vodstvo 3:2. U 86. minuti Velagić pogađa glavom za 4:2 pobjedu domaćih i tako stadion u Vrapčićima ostaje jedini premijerligaški stadion sa 100% učinkom domaćina, iako je Benić svojim drugim golom u 93. minuti ublažio poraz gostiju na 4:3.

Radnik – Sarajevo 1:0
Sudac: Slavko Zovkić

Pred oko 1000 gledatelja počela je utakmica u Bijeljini, jesenji prvak agilniji u početnoj fazi susreta. U Bijeljini Radnik je u 9. minuti poveo golom Gavrilovića 1:0 nakon čega gosti potpuno preuzimaju inicijativu. I nakon 70. minute igre u Bijeljini je rezultat iz 9. minuta – 1:0 za domaće. Najbolju priliku na utakmicu propustio je igrač domaćih Simikić, ali rezultat ostaje nepromijenjen.

Željezničar – Orašje 0:0
Sudac: Nikola Ješanović

500 gledatelja na Grbavici. Željezničar, točnije Štilić već je uputio jedan udarac prema golu gostiju. Ne baš interesantna nogometna predstava u prvih 20-ak minuta, bez izglednijih prilika. Jedanasterac Sanela Jahića brani vratar gostiju Kobaš. Dio nezadovoljnih navijača Željezničara uz povike UPRAVA ODLAZI napuštaju južni dio stadiona Grbavica. Željezničar se idalje muči protiv labudova iako nije sporna njegova terenska inicijativa početkom drugog dijela susreta. Željezničar je bacio sve karte u napad ali u samom finišu utakmice mreže i dalje miruju.

Modriča – Čelik 1:0
Sudac: Semir Kaplan

Modriča u početku dominantna pred oko 700 gledatelja na svom terenu. Uz laganu inicijativu domaćina prvo poluvrijeme je završilo bez zgoditaka. Početkom drugom dijela Đerđe Savić iz jedanaesterca donosi domaćima vodstvo 1:0. Od 65. minuta gosti iz Zenice igraju s igračem manje. Utakmica u Modriči je završena rezultatom 1:0.

Leotar – Zrinjski 3:4
Sudac: Mevludin Efendić

Na Policama teren idealan za igru, uz proljetnu temperaturu od 21 C. Nakon neuspjele ofsajd zamke napadač gostiju Diarra asistira kolegi u napadu, Krešimiru Kordiću koji lako poentira sa 3 metra. Dobar udarac Leotara Mitrović šalje u korner nakon čega domaći ponovno ne realiziraju izglednu priliku. Diarra je sudjelovao u drugoj akciji, nakon njegovog udarca, Sudar odbija loptu do Matije Matka koji povećava prednost gostiju na 2:0. Nedugo nakon toga Igor Žuržinov poentira za vodstvo plemića 3:0. Nakon trećeg primljenog gola dolazi do verbalnog sukoba između klupa Leotara i Zrinjskog nakon čega jedan igrač napušta klupu Leotara. I Diarra se konačno upisao u listu strijelca – 4:0 za Zrinjski. Leotar je pred kraj prvog dijela uspio smanjiti rezultat na 1:4 s kojim se odlazi na odmor. Siniša Mulina, postigavši gol svom nekadašnjem klubu, smanjuje zaostatak domaćih na 2:4. Tri minuta prije kraja rezervista domaćih Vučinić poentira sa 3:4 na Policama.