Vedo nastavio pogađati: Ibišević strijelac i asistent u „razbijanju“ HSV-a

03 Marta
21:37 2012
Bh. reprezentativac Vedad Ibišević očito je u pravoj golgeterskoj formi. Nakon gola Brazilu u prijateljskom susretu sa „kariokama“ Ibišević je nastavio i sa sjajnim partijama u dresu svog matičnog kluba. Na gostovanju svog Stuttgarta kod HSV-a Ibišević je prvi načeo mrežu tima iz Hamburga u 23. minuti. Samo osam minuta kasnije vodstvo „švaba“ udvostručio je Kuzmanović sa bijele tačke, a isto je srbijanski reprezentativac učinio i prilikom drugog dosuđenog penala za Stuttgart. Sjajnu partiju bh. fudbaler krunisao je asistencijom u posljednjoj minuti za Martina Harnika za visoku pobjedu od 4:0.

Najveće iznenađenje u ovome kolu pripredio je Freiburg u čijem sastavu nije bilo bh. reprezentativca Mensura Mujdže. Tim sa Mage Solar stadiona sa 2:1 savladao je ekipu Schalkea. Za razliku od Schalkea, drugi njemački tim koji se takmiči u Europa ligi ove sezone, sastav Hannovera na svom je stadionu remizirao protiv Augsburga nakon što su gubili sa 1:0. Na kraju je završeno sa 2:2.

Hertha je stigla do svoje prve pobjede pod vodstvom Otta Rehhagela. Na Olimpijskom stadionu pao je Werder iz Bremena, a tim iz Berlina upisao je minimalan trijumf. U sastavu Wolfsburga koji je remizirao na gostovanju kod Kaiserslauterna rezultatom 0:0 nije bilo nekadašnjeg reprezentativca BiH Hasana Salihamidžića.U derbiju ovoga kola Bayer Leverkusen zasluženo je sa 2:0 savladao Bayern iz Minhena koji je sve dalje i dalje od šampionskih ambicija sa kojima su ušli u ovu sezonu. „Apotekari“ su poveli sa 1:0 u 79. minuti golom Kiesslinga, a tačku na „i“ stavio je Bellarabi u 90. minuti meča kada su domaći fudbaleri izveli fantastičnu kontru.