Vaha : Vaha: Igračima sam rekao da se isplaču, ali da glave zadrže visoko(Video)

16 Decembra
06:33 2010

Nogometaši Dinama nisu uspjeli prezimiti u Europi, u odlučujućem nadmetanju u kojem su trebali bilo kakvu pobjedu doživjeli su poraz , no kad se sve zbroji, svoju su prigodu protiv PAOK-a propustili u Solunu. Nije pomogao ni povišeni adrenalin zbog gotovo ispunjenog Maksimira kakvog nije bilo još od Werdera 2007.Nakon što na smrznutom terenu u prvom poluvremenu nisu uspjeli slomiti odlično organizirane goste, u nastavku se dogodilo ono što se u takvim utakmicama često događa. Suparnički napadač je pobjegao i pogodio. I to baš kad je Halilhodžić krenuo u prestrojavanje i rizik. Presjeklo je to domaćina i do kraja utakmice igra hrvatskog prvaka ličila je na poteze očajnika…- Dali smo koliko smo mogli na teškom terenu, koji je odgovarao momčadi koja se brani. Koliko se sjećam, PAOK je u dvije utakmice dvaput pucao na naš gol i dao dva gola, a mi stvorili puno više prilika.

No, ne broje se šanse, nego golovi, a u tome smo mi zakazali u oba dvoboja – kazao je Vahid Halilhodžić, koji je svojim igračima nakon svega kazao da se isplaču od bola, ali da zadrže glave visoko:- Pao nam je jako teško ovaj poraz, žao nam je zbog veličanstvenog ugođaja, puni Maksimir je konačno očekivao taj iskorak. Nikome ne zamjeram na borbenosti, samo na naivnosti i manjku iskustva. Lako je meni pričati, na meni bi vjerojatno bila dosuđena dva-tri 11-erca…Vahu su grčki novinari podsjetili da je u najavama govorio kako bi od 10 utakmica s PAOK-om Dinamo dobio osam.- U nogometu je jedina istina rezultat, a mi smo u ta dva nadmetanja dvaput izgubili sa po 0-1. Po tome, PAOK je bolja momčad od Dinama, no ja to gledam iz perspektive da smo mi u oba susreta imali više šansi, dakle, nismo igrali podređenu ulogu. Pokušavali smo, no realizacija nam je bila katasrofalna, to je realnost koju moramo prihvatiti.

Vaha najviše žali za tim nesretnim prvim poluvremenom:

– Po tom nemogućem terenu imali smo izvanrednu igru, osujetili smo im kontranapade, stvorili nekoliko izvrsnih akcija, no zadnji pas, zadnji šut, zadnji potez, u tome smo zakazali. Nedostaje nam kvaliteta da preskočimo još tu jednu stepenicu. Možemo žaliti i plakati, no treba li nekoga kriviti, krivite mene – mourinhovski je zaključio trener ‘plavih’, dodavši da taktički ne bi gotovo ništa mijenjao kad bi ponovno igrao ovu utakmicu:- Možda sam prerano krenuo sa četvoricom napadača. Očekivao sam da će jedan od njih imati više lucidnosti, mangupluka, sreće… No, igra iz prvih 45 minuta bila je jedna od naših boljih, imali smo više prigoda u 1. poluvremenu s jednim, nego u zadnjih pola sata, sa četvoricom napadača.Vaha je tako, eto, svoj četvrti mjesec na Dinamovoj klupi završio gorkom pilulom:- Dolazeći u Maksimir nisam imao nikakvih planova za Europu . Prvi cilj je osvajanje prvenstva, pa da se dogodine, ako budem još tu, jasno, plasiramo u Ligu prvaka. Na dobrom smo putu.

Ovo mi je 50. utakmica u zadnje tri godine, 40 sam pobijedio, a samo četiri izgubio, no ovaj poraz me puno boli. Neću se pravdati, ali ne boli me toliko zbog mene koliko zbog ljudi koji su došli iz svih krajeva Hrvatske i BiH. Htio sam im pokloniti pobjedu i sad mi je jako krivo, no neću se pokolebati.Na izravno pitanje Vaha je naglasio kako neće biti prodaje najboljih igrača:- Zadržat ćemo ih sve! Jedino ako bi klub bio u situaciji da ekonomski ne može podnijeti da svi ostanu. No, ako će netko ići, ja ću prethodno biti s time upoznat. Znate pod kojim sam uvjetima sam došao u Dinamo, po tom pitanju nema puno diskusije – poslao je poruku Zdravku Mamiću gazda plave svlačionice.Ioakim Havos, v.d. trenera Solunjana, blistao je od sreće, PAOK će nakon 37 proslaviti Božić u Europi :- U prvom dijelu smo se samo pokušavali braniti, no u drugom smo mi kontrolirali, pa čak i vodili igru. Posvećujem ovu pobjedu predsjedniku kluba – poručio je trener gostiju, istaknuvši kandidaturu da do kraja sezone ostane na klupi. (Kliker.info-JL)