Vaha niže uspjehe : Dinamo na Maksimiru razbio španski Villarreal

16 Septembra
19:47 2010

Ekipa Dinama izvanrednom igrom na maksimirskom stadionu pobijedila je renomirani španski Villarreal s 2-0 u 1. kolu D grupe Evropske lige.Dolazak mostarskog trenera Vahida Halilhodžića definitivno je preporodio Dinamo, koji je odigrao sjajnu utakmicu i priredio iznenađenje na startu svoje avanture ove sezone u Evropskoj ligi. Dinamovi nogometaši iskazali su se fenomenalnom trkom, odličnim odrađivanjem obrambenih zadataka, u čemu je prednjačio kapiten i gospodar odbrane ”plavih” Igor Bišćan, a Sammir je još jednom dokazao da igra u životnoj formi.
Dinamo je krenuo žestoko u dvoboj, te je Badelj već u 6. minuti imao priliku za pogodak, ali je njegov prizemni udarac blokirao Gonzalo. U 18. minuti je na vidjelo isplivala genijalnost i sjajna forma Sammira, koji je briljantno dijagonalnom dubinskom loptom pronašao Antu Rukavinu, koji također zaslužuje velike pohvale za praćenje akcije, odličan trk i vrlo precizan prizemni udarac u bliži kut gostujućeg golmana Diega Lopeza.

Dinamo se nakon toga nije potpuno povukao, već je konstantno vrebao prilike iz brzih akcija, a prednjačio je doista odlični Sammir u organizaciji napada. Ravnopravno se igralo, s povremeno opasnim situacijama pred oba gola sve do 74. minute, kada je Senna zbog grubog starta na Cufreu zaradio drugi žuti, odnosno isključujući

crveni karton.U 80. minuti, Maksimir je eruptirao i drugi puta. Cufre je sjajno presjekao napad gostiju, povukao naprijed i pravovremeno pronašao Sammira na desnoj strani, a brazilski Hrvat je neumoljivo zatresao mrežu gostiju za konačnih 2-0!"Nisam ja ništa napravio, to su napravili igrači. Ponosan sam na njih i na njihovu večerašnju igru, ovo je bilo fantastično", skromno je komentirao Vahid Halilhodžić odmah nakon utakmice.U drugoj utakmici D sgrupe, Club Brugge i PAOK odigrali su 1-1. Domaćini su poveli u 61. minuti, kada je Kouemaha vrlo lijepo poentirao lijevom nogom. U 78. minuti je Stelios Malezas pogotkom glavom postavio konačnih 1-1.