Utakmica za infarkt : Kroos u 95. minuti spasio svjetske prvake (VIDEO)

23 Juna
23:06 2018

Njemačka je u šokantnoj završnici došla do velike pobjede nad Švedskom. Strijelac u 95. minuti je bio Toni Kroos, koji je sjajno pogodio iz slobodnog udarca za 2:1!

Već od prvih minuta utakmice Nijemci su krenuli agresivno ka golu protivnika i u nekoliko situacija zamalo iskoristili početnu konfuziju u odbrani Švedske.

I Vikinzi su napravili jednu izglednu priliku, kada Berg istrčava sam pred Neuera, ali njemački vratar pravovremeno mu izlazi u noge. Nakon toga je Elf nastavio pritiskati, ali uzalud, da bi švedski fudbaleri u 32. minuti izveli kontru nakon koje Ola Toivonen prebacuje loptu preko njemačkog golmana i prekrasnim pogotkom poentira – 1:0 za Švedsku!

Nijemci do odlaska na odmor, evidentno u šoku, nisu uspjeli stvoriti konkretniju priliku.

No, već na startu drugog poluvremena – 1:1. Ponovo konfuzna odbrana Šveđana, što koristi Reus, koji poentira za izjednačenje nakon dobrog ubačaja brznogog Wernera.

Potom su svjetski prvaci nastavili vršiti pritisak, ali bez uspjeha, da bi svojoj ekipi posao znatno otežao Jerome Boateng, koji nakon grubog faula nad Bergom i VAR pregleda u 82. minuti dobija drugi žuti karton i napušta igru.

Imali su Nijemci još nekoliko prilika do kraja, ali bili su to jalovi napadi. Sjajnu šansu propušta Brandt koji pogađa stativu u sudijskoj nadoknadi.

No, u 95. minuti šokantna završnica – Toni Kroos pogađa iz slobodnog udarca, iskosa, za konačnih 2:1! Veličanstveni trijumf Nijemaca koji još jednom demonstriraju snagu svog karaktera.

Njemačka – Švedska 2:1 (Reus 48., Kroos 95. – Toivonen 32.)

NJEMAČKA: Neuer; Kimmich, Rüdiger, Boateng, Hector; Rudy, Kroos; Reus, Müller, Draxler; Werner.

ŠVEDSKA: Olsen; Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson; Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg; Berg, Toivonen.