Tuka ispunio normu Svjetsko prvenstvo te za Olimpijske igre: Ponosan sam što sam usrećio ljude u BiH (Video)

21 Juna
05:00 2019

Najbolji  bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka ostvario je još jednu pobjedu na 800 metara, ovaj put na mitingu u Ostravi.

Nakon što je nedavno slavio na trci Dijamantske lige, Tuka je nastavio sa fantastičnom formom i danas je slavio u Češkoj sa vremenom 1:44,95.

Vrlo važno za napomenuti je da je ovim vremenom Amel Tuka ispunio normu za Svjetsko prvenstvo u Dohi  te Olimpijske igre u  Tokiju 2020. godine.

Tuka je slavio ispred Poljaka Adama Kszczota (1:45.63), dok je treće mjesto osvojio Alfred Kipketer iz Kenije (1:45.90).

Nakon sjajne utrke zahvalio se Tuka svojim navijačima koji su mu najveći motiv za dalji rad.

“Vi mi i dajete veliki motiv i ponosan sam sto vas činim sretnim i ponosnim Bosancima i Hercegovcima! U trci sam se osjećao jako dobro, bilo nas je puno u trci i nisam rizikovao da ostajem nazad već sam hrabro ušao u trku jer ponovo osjećam tu sigurnost kao i prije. Ovo je moj najbolji rezultat sezone sa 1:44.95 i veliki motiv za naredne trke koje me očekuju!

Sa ovim sam istrčao i normu za svjetsko prvenstvo u Dohi i prvi sportista u BiH koji je ispunio normu za Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine. Hvala još jednom svima od srca! Voli vas vaš Amel”, napisao je Amel Tuka.