Trijumf protiv Australije : Messi i Alvarez odveli Argentinu u četvrtfinale Svjetskog prvenstva (VIDEO)

03 Decembra
22:49 2022

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je večeras u Dohi savladala selekciju Australije s 2:1 i zakazala je veliki duel s reprezentacijom Nizozemske.

Nije Australija večeras većim dijelom meča bila dorastao rival Gaučosima  koji iz utakmice u utakmicu izgledaju sve bolje, ali su ih poprilično namučili u samom finišu kada su iznenada došli do gola.

Većina prvog poluvremena nije donijela apsolutno ništa. Australija je igrala zatvoreno i Gaučosi nisu imali previše prostora u napadu.

Nije Argentina imala pravog rješenja sve do 35. minute meča kada genijalnost Lionela Messija donosi prednost ovoj reprezentaciji. Prvi ulazak u kazneni prostor donio je prvi šut u okvir i pogodak za 1:0.

Ovim rezultatom se odlazi na odmor, a prvu prijetnju u nastavku ponovo je imao Lionel Messi, no ovog puta golman Australije brani njegov pokušaj.

Ipak, u 57. minuti Argentina stiže do drugog gola. Veliku grešku pravi golman Matthew Ryan, koristi to Julian Alvarez i postiže pogodak za prednost od 2:0.

Australija nije mogla napraviti apsolutno ništa u fazi napada. Selekcija Lionela Scalonija je zatvorila sve prilaze svom golu i čekala se kontra koja bi završila posao.

A onda u 77. minuti iz ničega Australija dolazi do pogotka. Craig Goodwin šutira s 30-ak metara, lopta pogađa Enza Fernandeza i vara Martineza za 2:1.

Četiri minute kasnije nova velika šansa za Australiju. Aziz Behich se prošetao kroz odbranu Argentine, ali Lisandro Martinez uklizava i spašava svoju reprezentaciju.

Jasno je bilo da Australija kreće na sve ili ništa. Međutim, nisu uspjeli doći do izjednačenja i na kraju ova selekcija ide kući, ali je zaista nevjerovatno da Argentina nije uspjela na vrijeme završiti meč jer je Lautaro Martinez u 88. minuti promašio zicer.

Australija je imala zicer u posljednjim sekundama, ali Martinez čudesno brani i spašava svoju selekciju.

Na kraju su Argentinci ipak pobijedili, a u četvrtfinalu će igrati s reprezentacijom Nizozemske koja je danas savladala Sjedinjene Američke Države s 3:1.