Tri gola Kake

02 Novembra
12:52 2006

U drugom meču grupe H AEK je zabilježio prvu pobjedu u Ligi šampiona, u svom 22. meču. Jedini strijelac u trijumfu nad Lilom bio je Liberopulos 15 minuta pijre kraja, a Francuzi su imali igrača manje još od prvog poluvremena. Milanu se u drugoj fazi pridružuju lionski Olimpik i Real Madrid, koji su i na svom terenu pobjedili timove sa Istoka, ovog puta im je dovoljan bio po jedan gol. U derbiju dana CSKA je na čudesan način ostao neporažen na stadionu Emirati, gde gledaoci nisu vidjeli gol ni iz jedne od desetak stopostotnih prilika. Pobjeda Porta u Hamburgu – 3:1 – baca Arsenal na treće mjesto, iza Rusa i Portugalaca. Grupa F donela je totalni preokret u odnosu na prethodno kolo – Benfika je pobjedila Seltik istim rezultatom (3:0) kojim je poražena u Glazgovu, a Kopenhagen je protiv Mančester Junajteda zabillježio prvu pobjedu u LŠ golom Markusa Albeka.