Treći poraz Zmajića: I pored dobre igre mlada reprezentacija BiH izgubila i od Švicarske (Video)

08 Oktobra
20:46 2015

ymajici321Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je upisala i treći poraz u isto toliko utakmica u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a Zmajići su večeras poraženi na gostovanju kod Švicarske (3:1) za koju je pogodak postigao i Haris Tabaković, napadač Young Boya porijeklom iz naše zemlje.

Dobro smo otvorili utakmicu, ali prva je zaprijetila Švicarska kada je Akanji nakon kornera šutirao golavom pored gola. Bertone je sjajno šutirao iz voleja u 11. minuti, ali je još bolje intervenisao Karačić. U istoj minuti Karačić je oborio Tabakovića i dosuđen je penal iz kojeg je pogodio Tarashaj.

Naša reprezentacija imala je dvije velike šanse u 15. minuti. Prvo je Mvogo odbranio udarac Miloševića, a u nastavku Prevljak nije dobro zahvatio loptu glavom nakon centaršuta Ćerimagića. Prevljak je imao još jednu šansu u 25. minuti kada se odlično okrenuo i šutirao, no lopta je otišla pored gola.

Veliku priliku imao je i Popović nakon pola sata igre, ali je obranio Mvogo. Nakon toga pokušao je i Ćerimagić. Tabaković je bio u velikoj šansi u 35. minuti, ali je šutirao preko gola. Udarac Hajradinovića u finišu prvog poluvremena je izblokiran i završeno je poluvrijeme bez pogodaka.

Drugi dio utakmice počeo je šansom za Hajradinovića, koji je šutirao pored gola. Isti igrač sjajno je prošao po lijevoj strani u 57. minuti, međutim šutirao je ravno u golmana. Sadiković je nekoliko minuta poslije toga pokušao sa 20-ak metara, a lopta je otišla pored gola.

U 63. minuti, Tabaković je glavom pogodio za 2:0 i nije želi slaviti. Nedugo nakon toga Tarashaj je imao dobro šansu, ali Karačić je odlično odbranio. Tarashaj je u 76. minuti promiješao našu odbranu i svojim drugim golom donio prednost Švicarcima od 3:0. Samo četiri minute poslije sjajnim golom Ćerimagić je smanjio na 3:1.

Švicarska – Bosna i Hercegovina 3:1

Strijelci: 1:0 Tarashaj (12), 2:0 Tabaković (63), 3:0 Tarashaj (76), 3:1 Ćerimagić (80). Stadion: Tissot Arena. Gledalaca: 1500. Sudija: Muntean Oleg (Moldavija). Žuti kartoni: Bertone, Rodriguez, Angha, Gulen (Švicarska), Karačić, Prevljak (BiH)..

ŠVICARSKA: Mvogo, Hadergjonaj, Akanji, Gulen, Angha, Rodriguez, Bertone, Zakaria, Janko 8od 66. minute Garcia), Tarashaj (od 88. minute Stillhart), Tabaković (od 83. minute Ajeti).

BOSNA I HERCEGOVINA: Karačić, Popović, Saničanin, Jovičić, Memija, Hajradinović, Sadiković (od 74. minute Hadžiahmetović), Redžić, Ćerimagić, Milošević, Prevljak.