Svjetsko prvenstvo postalo evropsko : Brazil ide kući, prvi polufinalisti Francuska i Belgija ! (Video)

07 Jula
04:03 2018

U prvom polufinalnom ogledu na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji, koji je na programu u utorak, igrat će Belgija i Francuska.Belgija je pobijedila Brazil rezultatom 2:1 i tako izborila put u Sankt Peterburg.

Prvi pogodak za Belgiju postigao je Fernandinho, poslavši loptu u svoju mrežu. Ubrzo je na 2:0 povisio Kevin De Bruyne.Za Brazil je u drugom dijelu gol postigao Renato Augusto, ali je to bio konačan rezultat.

Prethodno je nogometna reprezentacija Francuske prva izborila polufinale, pobijedivši Urugvaj rezultatom 2:0.

Francuzi su tokom cijelog meča bili bolji protivnik, a golove za nekadašnje svjetske i europske prvake postigli su Raphael Varane i Antoine Griezmann.

U subotu preostale utakmice

Drugi polufinalni par bit će poznat u subotu.

Prvo će, od 16:00 sati na stadionu u Samari, snage odmjeriti Švedska i Engleska.

Šveđani su bili bolji od Švicarske i pobijedili minimalnim rezultatom, a Engleska je pobijedila Kolumbiju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, jer nakon 120 minuta igre nije bilo pobjednika – završilo je 1:1.

U posljednjoj utakmici četvrtfinala, koja se igra u Sočiju od 20:00 sati, sastaju se domaćin Rusija i Hrvatska.

Akinfejev i Subašić donijeli četvrfinale

I Rusija i Hrvatska su, kao i Engleska, do četvrtfinala došli boljim izvođenjem jedanaesteraca. Obje reprezentacije odigrale su 1:1 – Rusija protiv favorizirane Španjolske, a Hrvatska protiv čvrste Danske. No, ruski i hrvatski nogometaši bili su koncentriraniji nakon 120 minuta igre, a pobjede su im sjajnim obranama donijeli golmani Igor Akinfejev i Danijel Subašić – prvi je obranio dva, drugi tri penala.

U prvom polufinalu, koje je na programu u utorak i kojem je domaćin Sankt Peterburg, igraju Francuska i Belgija.

Dan kasnije, u Moskvi, igra se drugo polufinale, a u njemu će prolaz u finale tražiti pobjednici susreta Švedska – Engleska i Rusija – Hrvatska.

Belgija će u polufinalu Svjetskog prvenstva igrati protiv Francuske.