Svi zadovoljni : Nogometni rat Italije i Španije završio remijem (VIDEO)

10 Juna
17:58 2012

Bivši prvak zaustavio je aktualnog. Skandalom uzdrmana talijanska družina pokazala je kako se može nositi s moćnom Španjolskom. ‘Azzurri’ su prije četiri godine izgubili od ‘furije’ u četvrtinalu EP-a, tek nakon jedanaesteraca, a nisu ni sada pali nakon 90 minuta. Europski i svjetski prvak možda je imao bolje prilike, ali su Talijani zasluženo osvojili bod. Kao što se očekivalo, Španjolci koji su u utakmicu ušli bez pravog napadača, više su držali loptu u svojim nogama. Pleli su mrežu oko čvrstog talijanskog zida, ali dobre situacije Davida Silve i Inieste bile su premala prijetnja za Buffona. S druge strane, iako su Talijani imali puno manji posjed lopte, njihovi pokušaji su bili opasniji. Casillas je obranio nezgodne udarce Pirla, Cassana te Marchisija, a u 45. minuti i najbolju priliku ‘azzurra’ kada je fenomenalnom intervencijom zaustavio pokušaj glavom usamljenog Thiaga Motte sa samo nekoliko metara. Može se reći kako su u prvih 45 minuta borbeni Talijani nadmudrili i zaustavili tehnički potkovaniju ‘furiju’.

No zato je početak drugog poluvremena pripao aktualnom prvaku. Prvo je Buffon skinuo priliku Fabregasa, pa je udarac okušao i Xavi da bi Iniesta u 51. izbio jedan na jedan s talijanskim golman, ali je njegova lopta prošla pored lijeve vratnice.Odmah su uzvratili i ‘azzurri’. Balotelli je ‘ukrao’ jednu loptu’ zatrčao se prema Casillasu i zatim oklijevao u mat situaciji te ga je sustigao Ramos i spasio Španjolsku. Zatim je stiglo vrijeme i za golove. Poveli su Talijani u 61. minuti. Pirlo je gurnuo loptu za Di Natalea (ušao pet minuta ranije umjesto Balotelija) koji je izbjegao zaleđe i probio Casillasa. Veselje naših susjeda kratko je trajalo.U 64. su Španjolci odigrali brzu kombinaciju na malom prostoru, na kraju je Silva bio asistent, a strijelac iz blizine Fabregas.Španjolski izbornik je u 74. poslao na teren Toressa. On je za 60 sekundi ušao u sjajnu priliku, ali nije upio predriblati Buffona. Promašajem se uskoro revanširao Di Natale koji je s nekoliko metara od gola pucao pored desne Casillasove vratnice.Revija neiskorištenih zicera se nastavila. Španjolska je imala meč loptu u 85. Buffon je istrčao van, a Torres je prebacio njega, ali i prazna vrata. Do kraja utakmice sijevalo je sa svih strana, ali je ostalo 1:1. Odlična utakmica, kojoj je tek nedostajao pokoji pogodak više. (Kliker.info-Tportal)