Sušićev kapital : “Domaći zmajevi pokatali potencijal ” (Video)

11 Decembra
07:30 2010

Reprezentacija Bosne i Hercegovine sastavljena od igrača iz Premijer lige, pojačana Zvjezdanom Misimovićem, odigrala je protiv Poljske u prijateljskoj utakmici u Antalyji 2:2.Nismo dobro otvorili utakmicu. Poljaci su u prvih 15 minuta utakmice imali više loptu u svojim nogama, a u tom periodu su stvorili i nekoliko dobrih prilika za postizanje pogotka. U prvih šest minuta su Poljaci dva puta opasno zaprijetili, ali je naša odbrana bila na visini zadatka.
Međutim, u 7. minuti smo kapitulirali. Pawel Brozek je matirao Šehića i doveo reprezentaciju Poljske u vodstvo. Nakon toga su Poljaci imali još dvije dobre prilike, a najbolju je imao Brozek u 15. minuti kada se ispriječila stativa Šehićeva gola. Nakon toga naša reprezentacija je uspostavila terensku inicijativu. Nakon nekoliko dobrih prilika poravnali smo u 23. minuti nakon prekida. Misimović je s desne strane ubacio u kazneni prostor Poljaka gdje se najbolje snašao Muhamed Subašić i poravnao na 1:1. Imali smo još nekoliko prilika do poluremena, ali ih nismo uspjeli
realizirati. U samom finišu utakmice Poljaci su nam dva puta zaprijetili, ali je oba puta, prvo u 40. a zatim i u 45. minuti, Semir Kerla izbacao loptu sa same gol linije.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1. Na poluvremenu je došlo do tri promjene u našem timu. Izašli su Šehić, Kerla i Džafić, a na teren su izašli Avdukić, Vasilić i Adilović. U 52. minuti je Pawel Brozek drugi put doveo Poljsku u vodstvo, ali samo dvije minute kasnije naša reprezentacija je došla do poravnanja. Misimović je sjajno uposlio Adilovića, koji se izborio za jedanaesterac, kojeg u gol pretvara kapiten naše reprezentacije Zvijezdan Misimović. Nakon postignutog pogotka uslijedile su izmjene na obje strane. Veliki broj izmjena igrača utjecao je da se raspadne igra obje reprezentacije, pa nismo gledali utakmicu kakva je bila u prvih sat vremena. Tek bi se s vremena na vrijeme zaprijetilo na oba gola. Poljaci su imali dobru priliku preko Gorosickog u 81. minuti, ali je udarac igrača Jagielonije završio pored gola. Poljaci su imali dobru priliku tri minute prije kraja, ali je lopta završila zamalo preko gola Asmira Avdukića. U posljednjim trenucima su Poljaci zaprijetili iz slobodnjaka, ali je Avdukić i ovaj put bio na mjestu i uhvatio loptu. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i rezultat je ostao, potpuno realnih, 2:2. (Kliker.info-SportSport)