Sramotno : Prekinut susret u Banjoj Luci, Željo u finalu (VIDEO)

04 Aprila
18:47 2012

Revanš susret polufinala Kupa Bosne i Hercegovine između Borca i Željezničara prekinut je nakon nešto više od sat vremena igre, a to je drugi put da se utakmica između ova dva kluba prekida na Gradskom stadionu u Banjoj Luci. Revanš susret polufinala Kupa Bosne i Hercegovine između Borca i Željezničara prekinuta je nakon nešto više od sat vremena igre, a to je drugi put da se utakmica između ova dva kluba prekida na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.Željezničar je poveo iz slobodnog udarca u finišu prvog dijela susreta preko Zajke Zebe, a u drugom poluvremenu, tačnije u 66. minuti sa istočne tribine tvrdim predmetom je pogođe u glavu pomoćni sudija Nikica Tomas.

Glavni sudija ovog meča, Midhat Arnautović, prvobitno je tražio da se isprazni tribina sa koje je pogođen njegov pomoćnik, a zatim je delegat prekinuo susret i sudijska trojka krenula je u svlačionicu. Banjalučka ekipa sigurno će snositi posljedice, dok će Željo igrati u fnalu Kupa.Susret će vjerovato biti registrovan službenim rezultatom u korist tima sa Grbavice (3:0).Susret je otvoren prilikama Krunića i Svrake, koji je sa svega nekoliko metara prebacio gol domaćih. Borac je preko Kajkuta u 6. minuti nastavio prijetiti Guši. Banjalučani su imali prilike Krunića i Žarića. Plavi sa Grbavice imali su priliku u 26. minuti, ali sve je odlično prati Grahovac i otklonio opasnost.Borac je imao incijativu na terenu, ali nisu uspjevali zatresti mrežu gola Željezničara. Marković je u finišu prvog dijela faulirao Svraku, a Zeba je namjestio loptu i sjajno pogodio za vodstvo tima sa Grbavice. U nastavku Borac je bolje otvorio drugi dio utakmice, a u 62. minuti Stakić je sjajno šutirao, ali Gušo je odbrani. Četiri minute kasnije uslijedio je prekid utakmice.

Borac – Željezničar 0:1

Stadion: Gradski stadion Banja Luka. Gledalaca: 3.000. Sudija: Midhat Arnautović. Strijelci: 0:1 Zajko Zeba (45). Žuti kartoni: Žarić, Krunić, Radulović (Borac), Mirsad Bešlija (Željezničar)

Borac: Antolović, Marković, Kajkut, Grahovac, Raspudić, Radulović (od 58. minute Kunić), Knežević, Žarić, Stajić, Stakić, Krunić.

Željezničar: Gušo, Bogičević, Zeba, Nyema, Selimović, Čolić, Čutuk, Vasilić, Bešlija, Svraka, Jamak.
Nogometaši Širokog finalisti Kupa BiH

Široki Brijeg je u uzvatnom susretu polufinala danas u Mostaru pobijedio Velež s 1:0, te s ukupnih 2:0 prošao u finale Kupa BiH.Strijelac jedinog gola bio je Kvesić u 70. minuti.Široki Brijeg će u finalu igrati s pobjednikom drugog polufinalnog duela između Borca i Željezničara, koji je u Banjoj Luci počeo u 17 sati. Željezničar iz prve utakmice na "Grbavici" ima prednost od 1:0.        (Kliker.info-SC)