SP 2009 : Rukometna reprezentacija Hrvatske obezbjedila finale

31 Januara
07:04 2009

Rukometna reprezentacija Hrvatske drugi je finalista Svjetskog prvenstva. Hrvati su večeras u polufinalu u Zagrebu pobijelili Poljsku sa 29:23 (14:13).U prvom polufinalu Francuska je Splitu savladala  Dansku sa 27:22 (16:11).

Dvorana Arena Zagreb, gledalaca  15.000, sudije: Ullrich i Lemme (oba Njemačka).
Hrvatska: Losert, Hrvatin 1, Balić 2, Duvnjak 4, Lacković 2, Kopljar, Vori 3, Gojun, Horvat, Špoljarić, Metličić 5, Valčić, Alilović, Čupić 12 (6).
Poljska: Szmal, Jaszka, K.. Lijewski, Kuchczynski, Bielecki 1, Siodmiak 3, Wleklak, B. Jurecki 3, Jurasik 6, M. Jurecki 2, Tluczynski 4 (4), Malcher, M. Lijewski 4, Glinski.
Sedmerci: Hrvatska 6 (6), Poljska 5 (4).
Isključenja: Hrvatska 6, Poljska 8 minuta.
Hrvatska je impresivnom serijom od devet pobjeda zaredom zasluženo ušla u samu završnicu svjetske smotre i osigurala petu medalju na velikim takmičenjima u posljednjih šest godina. Poljaci su samo u prvom poluvremenu uspjeli da prate ritam domaćina. Hrvatska je vodila sa 4:1, pa 7:3, da bi u finišu poluvremena Poljska serijom od 4:0 stigla do izjednačenja, 13:13. Ipak, Hrvatska je na odmor otišla sa prednošću, nakon pogotka Vorija, za 14:13. Drugo poluvrijeme počelo je serijom od 7:1 domaćeg tima, kada je i riješeno pitanje pobjednika. Njazaslužniji za nasup Hrvata u čevrtom finalu na svjetskim prvenstvima bili su Čupić, sa 12 golova, Metličić je postigao 5, a Duvnjak 4, dok je Alilović imao 17 odbrana. (Kliker.info.Fena)