Šokirana Grbavica : Borac nakon sjajne predstave osvojio Kup BiH (VIDEO)

20 Maja
04:31 2010

Ekipa banjalučkog Borca osvojila je fudbalski Kup Bosne i Hercegovine, nakon što je u sjajnoj utakmici odigrala 2:2 sa Željezničarom.Plavi su zaprijetili dva puta u prve dvije minute, te najavili mogućnost postizanja gola. Gol je, međutim, postignut na drugoj strani. Igrala se šesta minuta kada je Borac poveo. Nakon jedne "svijeće" u kazneni prostor Željezničara, statična odbrana domaćih nije reagovala, a lopta dolazi do Miroslava Stevanovića, kojem nije bilo teško pogoditi mrežu iza Ibrahima Šehića za muk na prepunoj Grbavici.Već u narednom napadu Željo je pokušao izjednačiti, ali Bučan pogađa stativu. Borac se nakon postignutog gola povukao više na svoju polovinu, strpljivo čekajući grešku domaćih, dok domaći napadači nisu imali koncentracije pred golom Banjalučana.Kapiten gostiju

Oliver Jandrić mogao je u 16. minuti povisiti na 2:0, ali šutira visoko preko gola. Saša Kajkut je u 24. minuti dobro istrčao kontranapad, ali njegova lopta nije došla do Vukelje. Međutim, dvije minute kasnije, Kajkut se iskupio. Nakon još jedne neshvatljive greške domaće odbrane Kajkut je pogodio na veliko oduševljenje oko 300 gostujućih navijača na stadionu Grbavica.Borac je u prvom poluvremenu lako došao do dva gola, znalački iskoristivši greške domaće odbrane. Trener plavih Amar Osim je u 30. minuti iz igre izveo Delimira Bajića, a umjesto njega uveo mladog napadača Edina Višću, želeći pojačati napad, ali do odlaska na odmor domaći nisu uspjeli pogoditi mrežu, pa se na odmor otišlo sa velikom i pomalo neočekivanom prednošću Borca od 2:0.I onda, u nastavku, atomski početak domaćih.Željo je smanjio već u drugoj minuti nastavka. Šimić je centrirao u kazneni prostor, Bućan glavom spustio za Višću koji hvata sjajan volej i smanjuje na 1:2. Samo šest minuta kasnije, u 54. minuti, plavi su došli do izjednačenja. Sjajni Mirsad Bešlija je pogodio, a Grbavica je proključala. Osim je potpuno pogodio kada je u igru uveo sjajnog Višću, nakon čijeg je ulaska igra domaćih dobila jednu potpuno drugu dimenziju. Borca je u drugom poluvremenu prkatično nestalo sa terena. Banjalučani su tek petnaestak minuta prije kraja susreta opasnije zaprijetili golu Šehića. Međutim, do kraja susreta Borac je imao dvije velike prilike, a Željo je također u više navrata zaprijetio golu Kneževića. Mreže se više nisu tresle, završilo je 2:2, što znači da trofej namijenjen osvajaču Kupa Bosne i Hercegovine odlazi u Banja Luku.

Željezničar – Borac 2:2

Stadion Grbavica. Gledalaca: 15.000. Žuti kartoni: Šimić, Popović (Željezničar), Sakan, Kajkut, Jandrić (Borac). Strijelci: 0:1 – Stevanović (6), 0:2 – Kajkut (26), 1:2 – Višća (49), 2:2 – Bešlija (55).

ŽELJEZNIČAR: Šehić, Šimić (od 72. Rovčanin), Radovanović, Bajić (30. Višća), Mešić, Svraka, Čulum, Bešlija, Bekrić, Popović (od 72. Mešanović), Bučan. Trener: Amar Osim.

BORAC: Knežević, Stupar, Žarić, Petrić (od 17. Damjanović), Trivunović, Sakan, Jandrić (od 90. Ćorić), Stančeski, Stevanović, Vukelja, Kajkut (83. Vukobratović). Trener: Zoran Marić.
Sudija: Dragan Skakić