Slovenci prokockali pobjedu: Amerikanci se vratili nakon minusa od dva gola (VIDEO)

18 Juna
16:36 2010

Iako su na poluvremenu imali dva pogotka prednosti, Slovenci su na kraju spašavali bod. Amerikanci su golovima Donovana i Bradleya do kraja susreta poravnali na 2:2, ali im je i poništen jedan regularan pogodak.U ne tako prilikama bogatoj utakmici vidjeli smo, ipak, čak četiri pogotka. Prvi je pao već u 13. minuti, a autor je bio Slovenac Valter Birsa. Naime, Birsa je dobio loptu na nekih 25 metara od gola SAD-a, dobro se naštimao i onta loptu poslao u mrežu iskusnog Tima Howarda.Napadač LA Galaxyja Landon Donovan na drugoj je strani dvije minute kasnije pokušao nakon skraćenog kornera ugroziti gol Slovenaca, ali je Samir Handanović izbacio u korner. Do kraja prvog dijela Janezi su povećali prednost.Sjajna akcija Slovenaca u tri poteza, na kraju Novakovič šalje loptu na lijevu stranu do Ljubijankića, koji je izbjegao ofsajd zamku i pospremio loptu pored nemoćnog Howarda za veliko slavlje Kekovih izabranika. Na samom otvaranju drugog dijela Amerikanci uspijevaji smanjiti prednost slovenske reprezentacije. Boštjan Cesar je pogriješio, Donovan došao do lopte na desnoj strani, povukao par koraka, razmišljao da ubaci u peterac, a onda sa svega par metara topovski loptu zakucao u mrežu Handanovića.

Dvije minute kasnije je Donovan pokušao iz slobodnog udarca uposliti nekog od svojih igrača, ali su i Dempsey i Onyewu ostali kratki pred golom Handanovića. U 61. minuti je Brečko topovski tukao iz "slobodnjaka", a Howard je ovaj put bio na mjestu.Dvadesetak minuta prije kraja Altidore nakon jedne gužve u šesnaestercu Slovenije snažno puca, ali izravno u Handanovića. SAD je u finišu igrao sa tri napadača, a to se isplatilo u 82. minuti, kada je Michael Bradley pogodio za poravnanje. Altidore je ubacio lotpu u šesnaesterac Slovenaca, Koren pogriješio, a Bradley sa desetak metara potpuno neometan savladao Handanovića. Michael je, za one koji ne znaju, sin selektora Bob Bradleya.Edu je čak Amerikancima i donio potpuni preokret, no taj gol je poništen zbog prekršaja jednog od igrača SAD-a u napadu. Nakon ponovljene snimke, došlo se do zaključka da je sudija iz Malija oštetio Amerikance.Nakon loše igre u nastavku, Slovenci su zaprijetili i u 86. minuti kada je Novaković glavom šutirao ravno u dobro postavljenog Howarda. Dalekometni "top" Radosavljevića uspio je sjajnom paradom zaustaviti Howard.Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, a u drugom susretu skupine C večeras se sastaju Engleska i Alžir. (Kliker.info-SportSport)