Slobodnjak za pamćenje: Majstorija Miralema Pjanića spasila Romu od poraza (VIDEO)

29 Januara
19:37 2012

U uobičajenom nedjeljnom terminu od 15 sati odigrano je šest susreta 20. kola italijanske Serije A. Miralem Pjanić, bh. reprezentativac, postigao je sjajan gol iz slobodnog udarca za (barem) bod Rome protiv Bologne.Roma na svom Olimpicu nije iskoristila ulogu favorita i došla do pobjede nad Bolognom. Štaviše, Rimljani su se teško izborili i za jedan bod protiv motiviranog protivnika. Bologna je povela u 57. minuti preko iskusnog Marca Di Vaija.No, brzo se, samo pet minuta kasnije, Roma vratila. Miralem Pjanić je postigao fantastičan pogodak iz slobodnog udarca za konačnih 1:1. Bio je to treći ovosezonski gol za našeg reprezentativca.Pjanić se žalio na povredu te je u 78. minuti šepajući napustio travnjak rimskog stadiona.Neočekivano je Inter prekinuo nevjerovatnu seriju pobjeda. Neroazzurri su minimalno poraženi na gostovanju kod pretposljednjeg Leccea. Guillermo Giacomazzi je odlučio utakmicu.

Pogodio je pet minuta prije kraja prvog dijela na ubačaj Massima Odda. Treba napomenuti da je posljednjih 20-ak minuta za Lecce odigrao mladi Haris Seferović, kojem je ovo bio debi. Riječ je o Švicarcu bh. korijena, inače nogometašu Fiorentine koji je igrao na posudbi u Xamaxu.Poraz Intera iskoristio je Lazio, koji je tako došao na četvrtu poziciju. Nebesko-plavi iz Rima su u Veroni deklasirali Chievo. Mrežu domaćina načeo je Hernanes u 21. minuti, a iskusni njemački napadač Miroslav Klose u razmaku od 60 sekundi postiže dva gola za visoku pobjedu Lazija. U tom susretu bh. reprezentativac Senad Lulić nastupio je svih 90 minuta.Napadački nogomet od prve do posljednje minute igrao se u Đenovi, gdje je domaći tim s 3:2 savladao Napoli. Imali su Đenovljani velikih 3:0 do 70. minute (dva gola Palacija, jedan Gilardina), a onda su u roku jedne minute, u 81. i 82. minuti, Cavani i Lavezzi donijeli neizvjesnost. Ipak, Napolitanci se na kraju vraćaju bez ijednog boda.Hrvatski napadač Igor Budan sa dva je gola osigurao Palermu tri boda protiv Novare.