Sjedeći odbojakši izborili finale : Srebro je tu, idemo po zlato u Londonu !

06 Septembra
18:06 2012
Bh. reprezentativci u sjedećoj odbojci lako su se obračunali s Njemačkom u polufinalu Paraolimpijskih igara u Londonu i protiv Irana ili Rusije igrat će za zlatnu medalju!Nakon što su toliko godina osvajali razne medalje i zauzimali mjesto u samom vrhu ovog sporta, reprezentativci BiH u sjedećoj odbojci pokušat će osvojiti drugo paraolimpijsko zlato na Igrama u Londonu. Na dobrom su putu.Izabranici Mirze Hrustemovića u džepu imaju srebro, zahvaljujući današnjoj pobjedi nad Njemačkom u polufinalu Igara u Londonu. Bila je to još jedna fantastična predstava naših momaka, koji su od prvog do posljednjeg seta pokazali da odskaču od Njemačke kvalitetom kada je ovaj sport u pitanju.
Na početku susreta igralo se poen za poen, a onda smo napravili seriju i i odmakli na pet razlike (19:14). Do kraja smo sačuvali prednost, iskoristili jednu od pet set lopti i završili prvi set za svega 22 minute
(25:19).Otvaranje drugog seta preslikano kao u prvom – poen za poen, ali uz prednost naših momaka. Počelli smo se odvajati Nijemcima, pa smo tako došli na 7:4, a nakon prvog tehničkog time-outa u drugom setu otišli smo na plus pet (9:4). Imali smo i do sedam poena prednosti (21:14), a Nijemci nam se približuju na tri poena mini-serijom. Ipak, nismo propustili priliku i sa 25:20 osvojili smo drugi set.Uslijedilo je furiozno otvaranje trećeg seta, pa smo za kratko vrijeme postigli sedam poena (7:3).
Nakon mini-serije Nijemci dolaze do 7:5, ali Delalićev poen nam je omogućio tri poena prednosti (8:5) uoči prvog time-outa u trećem setu. Na kraju smo slavili u trećem setu sa 25:14 i mogli smo početi sa
slavljem.I u trećem setu smo polako počeli da se odmičemo rezultatski od protivnika, pa smo poveli sa 11:6. Otišli smo na, čini se, nedostižnih 16:7 u trećem setu i bilo je jasno da idemo u finale gdje nas čekaju Iran ili Rusija, koji se večeras sastaju u drugom polufinalnom susretu.Godinjak, Manko, Kesmer, Medić, Duran, Cančar, Hamzić, Kadrić, Alibašić, Delalić i Jusufović su heroji Bosne i Hercegovine. Godinama već. Čestitke momcima na plasmanu u veliko finale.Finale je na programu u subotu od 19 sati, a sve je izglednije da nas čeka repriza finala protiv Irana. (Kliker.info-SportSport)