Sjajno izdanje Džanana Muse : Uništio Barcu u produžetku i donio Realu pobjedu u El Clasicu

26 Januara
22:48 2023

U  okviru 21. kola Eurolige Real Madrid je ugostio Barcelonu na svom parketu i slavio pobjedu sa 91:86.

Već od samog početka meča Kraljevi su se mučili sa realizacijom svojih napada, ni Barcelona nije bila bolja, ali je ipak imala rezultatsku prednost, na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 32:39.

Uspjeli su košarkaški Real Madrida na otvaranju trećeg perioda da smanje sa -2 (42:44), ali su na krilima Satoranskog su gosti uspjeli vratiti sigurnu prednost. Ipak Kraljevi su odlično igrali u posljednjoj dionici, te su uspjeli preko Llulla stići na samo -1 (66:67) na nešto više od tri minute. Idući napadn sjajni Džanan Musa je oduzeo loptu jednom igraču Barcelone, a sjajni Llull pogodio novu trojku sa osam metara za prednost Kraljeva 69:67.

Katalonci su sa druge strane na krilima Coryja Higginsa da preokrene rezultat, te su u posljednji minut utakmice ulazi pri rezultatu 69:73. Ipak nakon velike drame rezultat je bio 73:73, a Kraljevi su imali loptu, ipak Llull je napravio korake i nije iskoristio priliku za pobjedu. Barcelona nije uspjela realizovati svoj zadnji napad, pa se na kraju otišlo u produžetke.

Kraljevi su u produžetku slavili sa 91:86, na krilima sjajnog Džanana Muse koji je u posljednjih pet minuta postigao sedam poena.

Kod Real Madrida su najbolji bili Gabriel Deck sa 23 poena, Sergio Llull sa 19 poena i reprezentativac BiH Džanan Musa sa 18 poena, tri asistencije i dvije ukradene lopte, sa druge strane u redovima Barcelone najbolji su bili Nikola Mirotić sa 17 poena i Jan Vesely sa 12 poena.