Sjajna noć zmajeva u Italiji : Edin Džeko nemilosrdan , pogodio i Pjanić (VIDEO)

27 Oktobra
01:56 2016

jekobijeli441Edin Džeko nastavio je niz pogodaka u Seriji A i nakon 10 odigranih utakmica na svom kontu ima 10 postignutih golova.

Večeras je postigao dva nova gola i to protiv Sassoula, s kojima je poravnao rekord legendarnog Gabriela Batistute, koji je jedini uspio u 10 utakmica postići isto toliko pogodaka.

Rimljani su primili gol već u 12. minuti, a Džeko je poravnao nakon sjajne akcije sa Salahom u 57, da bi u 76. minuti izborio penal i sam ga pretvorio u gol za 2:1. Dvije minute poslije pogodio je i Nainggolan, pa je Roma ostala druga na tabeli, sa dva boda iza Juventusa.

Sa nova dva pogotka, Džeko je preuzeo i prvo mjesto na listi najboljih strijelaca u Ligama petice, te vodi u poretku za Zlatnu kopačku.

Uz Džeku, u listu strijelaca, drugi put u sezoni, upisao se i Miralem Pjanić, koji je postigao pogodak u trijumfu Juventusa protiv Sampdorije od 4:1, a upisao je i asistenciju.

Senad Lulić je u trijumfu Lazija protiv Cagliarija od 4:1 upisao je dvije asistencije, a Ervin Zukanović se vratio u sastav Atalante u pobjedi protiv Pescare od 1:0 u gostima.

Italija, 10. kolo: Chievo – Bologna 1:1 (Mbaye 70ag – Pulgar 52), Inter – Torino 2:1 (Icardi 35, 88 – Belott 63), Juventus – Sampdorija 4:1 (Mandžukić 4, Chiellini 9, 88, Pjanić 65 – Schick 57), Lazio – Cagliari 4:1 (Keita 6, Immobile 23pen, 28, Andreson 79 – Capuano 87), Napoli – Empoli 2:0 (Mertens 51, Chiriches 81), Pescara – Atalanta 0:1 (Caldara 60), Sassoulo – Roma 1:3 (Cannavaro 12 – Džeko 57, 76pen, Nainggolan 78).