Sjajan start Hrvatske na početku Mundijala : Mandžukić i Modrić za sigurnu pobjedu protiv Nigerije (VIDEO)

17 Juna
00:55 2018

Fudbalska reprezentacija Hrvatske potpuno zasluženo slavila je protiv Nigerije u prvom duelu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji rezultatom 2:0.

Hrvatska je kao blagi favorit dočekala duel protiv Nigerije na otvaranju Mundijala, a to je uspjela opravdati i igrom na terenu.

Prvu veliku priliku imao je Ivan Perišić u 14. minuti kada je šutirao preko gola. Mnogo prilika nije bilo, a onda je uz dosta sreće ekipa Zlatka Dalića došla u vodstvo.

Minut je bio 32. kada je nakon kornera Oghenekaro Etebo postigao autogol, čime se završilo prvo poluvrijeme.

Bezidejna Nigerija nije imala prilika u nastavku susreta, te nije mogla više zaprijetiti iskusnijem protivniku.

Konačnih 2:0 postavio je Luka Modrić sa bijele tačke u 72. minuti. Prethodno je William Troost-Ekong napravio penal nad Marijom Mandžukićem nakon kornera.

Ostalo je 2:0, tako da je Hrvatska nakon prvog kola lider grupe D i jedina ima tri boda, dok po jedan imaju Argentina i Island. Posljednja je Nigerija bez bodova.