Sjaj i povreda Dijamanta : Dva gola i asistencija Džeke u pobjedi Rome protiv Milana (Video)

07 Maja
22:45 2017

Fudbaleri Rome pobijedili su večeras na gostujućem terenu Milan sa 4:1 u okviru 35. kola italijanske Serije A.Rimskoj ekipi ovo je bila veoma važna utakmica u borbi za drugo mjesto i direktan plasman u Ligu prvaka, a do trijumfa su stigli bez većih problema.

Igrao se 8. minut kada je Roma povela. Salah je lijepo prošao po desnoj strani, dodao do Džeke koji je zakucao loptu u mrežu za 1:0. Samo nekoliko minuta kasnije Perotti je sjajno šutirao, ali Donnarumma i stativa su ga spriječili da postigne pogodak.  Ipak, ono što Perotti nije uspio, pošlo je za rukom Džeki i to u 28. minuti.

Paredes je ubacio, a Džeko je glavom pogodio za 2:0 i svoj 27. gol u Seriji A ove sezone. To je bio i konačan rezultat prvog dijela meča. U nastavku je viđen nešto mirniji tempo sve do 76. minute kada je Pašalić pogodio za smanjenje prednosti gostiju. Ipak, samo dvije minute kasnije El Shaarawy je pogodio i vratio prednost Romi od dva pogotka.

Konačan rezultat postavio je De Rossi sa penala u 87. minuti. Roma sada ima bod više od Napolija i sedam manje od Juvea. U narednom kolu Rimljani dočekuju Juve. Loše informacije za sve navijače iz BiH je povreda Džeke u finišu susreta. Dijamant je tražio izmjenu, a zamijenio ga je Peres.