Široki bolji od Bosne

10 Decembra
03:27 2006
Uvodne minute susreta apsolutno su pripale gostima iz Sarajeva koji su poveli rezultatom 12:0. Domaća momčad ubrzo hvata priključak, a prva četvrtina se završava prednošću studenata 29:24. Briljantnom igrom Ivana Opačka do poluvremena ta prednost pada na +1 za goste da bi u drugom dijelu igre Široki preuzeo vodstvo i na kraju ostvario svoju petu NLB pobjedu s kojom se na tablici izjednačio sa Bosnom.

U obje momčadi najviše su se istakli igrači koji u posljednje vrijeme nose igru svojih momčadi. Na strani domaćih to je bio spomenuti Opačak sa 24 poena i 6 skokova, dok je kapetan gostujuće momčadi Edin Bavčić sa 26 poena i 6 skokova bio najefikasniji igrač na parketu.

Utakmica koja je odigrana pred 1500 gledatelja u dvorani Pecara protekla je u fer i korektnoj igri. U narednom kolu Bosna dočekuje momčad Splita dok Širokobriježani putuju u uzavrele Jazine.