Sevilla šampion Evropske lige : Španci odbranili titulu i osvojili plasman u Ligu prvaka (Video)

28 Maja
00:11 2015
sevilja11Nogometaši Seville osvojili su čevrti naslov u Evropskoj ligi.Sevilla je večeras u sjajnom finalu, koje je odigrano u poljskoj Varšavi, savladala Dnjipro s 3:2.Ukrajinci su bolje otvorili utakmicu, pa su preko Nikole Kalinića poveli nakon svega sedam minuta igre.

Uslijedio je ekspresni preokret Andalužana. U 28. minuti Poljak Krychowiak je donio izjednačenje Špancima, a samo tri minute kasnije, poslije jedne sjajne akcije, Carlos Bacca donosi vodstvo svojoj momčadi.U završnici prvog dijela iskusni Rotan zabija iz slobodnjaka za izjednačenje (2:2).

U nastavku je Sevilla bila nešto bolja, imao je i Dnjipr svoje šanse preko Kalinića i Konopljanke, ali je tim iz Andaluzije postigao jedini gol.Igrala se 73. minuta kada je Vitolo sjajno uposlio Baccu, koji je utrčao u kazneni prostor Ukrajinaca i loptu pospremio u mrežu.Ovo je u posljednjih devet godina četvrti naslov u Evropskoj ligi za Sevillu, koja će također nastupati i u grupnoj fazi Lige prvaka.