Serie A: Salihamidžić slomio Milan na Olimpicu

13 Aprila
10:36 2008
U događajima bogatom derbiju 33. kola talijanske nogometne lige Juventus je na Olimpijskom stadionu u Torinu pobijedio Milan 3-2.Milanezi,, su novim porazom dodatno pogoršali svoje izglede za plasman na četvrto mjesto tabele. Svojim golovima ih je  u tome onemogućio Hasan Salihamidžić, koji je u 33. kolu zabio golova koliko i u cijelome dosadašnjem prvenstvu.Igrač utakmice u pobjedi Juventusa bio je Mauro Camoranesi, asistent kod sva tri gola domaće momčadi. U 12. je minuti pronašao Del Piera za vodstvo Torineza.Philippo Inzaghi, bivši igrač Juventusa, je potom izjednačio nakon sjajne akcije Kake, te doveo goste u vodstvo u 31. minuti poslije još ljepše kombinacije Bonere i Ambrosinija.Salihamidžić je izjednačio na samom kraju prvog dijela utakmice nakon što je vratar Milana Kalac odbio loptu poslije Trezeguetova udarca glavom (nabacio je Camoranesi). Konačno, deset minuta prije kraja, u trenucima totalne dominacije s igračem više na travnjaku, Salihamidžić je još jedno ubacivanje Camoranesija s desne strane udarcem glavom pretvorio u veliku Juveovu pobjedu.Gostujući nogometaš Daniele Bonera isključen je u 66. minuti nakon teškog prekršaja nad Mohamedom Sissokom. Talijan je Francuza faulirao nenamjerno, okliznuvši se. Ipak, ulaz je bio preagresivan i Malijčev je zglob teže stradao obzirom da nije mogao nastaviti igru.Dario Šimić prvi je put u cijeloj sezoni odigrao devedeset prvenstvenih minuta. Dosad je počeo samo utakmicu protiv Glasgow Rangersa u Ligi prvaka, koju je u 29. minuti morao napustiti zbog ozljede. U Seriji A ove je sezone u igru ulazio samo dvaput. U sedmom kolu kod Lazija je odigrao posljednjih devet, a u desetom kod Sampdorije posljednjih 15 minuta utakmice. (Kliker.info-JL)