Schalke izbacio Valenciju, Spursi Milana (VIDEO)

10 Marta
06:30 2011

Nogometaši Tottenhama plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su na svome White Harta Laneu odigrali 0-0 protiv Milana te tako obranili prednost 1-0 stečenu na San Siru u prvom dvoboju osmine finala. Ključnim se tako pokazao pogodak Petera Croucha u završnici milanske utakmice prije tri tjedna. ”Rossoneri” nisu ni u uzvratu uspjeli  pronaći rješenje za svladavanje Heurelha Gomesa iako su imali više prilika od Tottenhama.Vodeća momčad Serije A najveću je šansu u prvom poluvremenu imala u 26. minuti kada je Gomes pogriješio i ostavio vrata praznima, ali je udarac Robinha na crti blokirao William Gallas. Pato se šest minuta kasnije našao u dobroj prilici iskosa s lijeve strane, ali je njegov udarac Gomes uspio obraniti.

U nastavku je prvu priliku, već u prvoj minuti nastavka ima Tottenham. Aaron Lennon ubacio s desne strane, ali Crouch, iako sam pred golom, nije uspio zahvatiti loptu glavom na najbolji način.Igra se nakon toga uglavnom preselila na polovicu londonskog kluba. U 66. minuti je u gužvi pred golom Gomes najprije obranio udarac Robinha, a u ponovljenom je pokušaju Brazilac poslao loptu pored gola. Jedanaest minuta kasnije Pato je pucao s ruba šesnaesterca, a lopta je prošla koji centimetar s vanjske strane vratnice.U prvoj minuti sudačke nadoknade opalio je još jednom Robinho s otprilike 16, 17 metara, ali lopta je otišla preko gola, a Tottenham u četvrtfinale.Milan je uputio ukupno 16 udaraca prema suparničkim vratima, Spursi samo sedam, ali na kraju se radovala momčad Harryja Redknappa.

Gavranović i dva puta Farfan za Schalkeovo četvrtfinale

Nogometaši Schalkea igrat će među posljednjih osam u Ligi prvaka. Proboj u elitu prestižnog klupskog natjecanja klub iz Gelsenkirchena ostvario je protiv Valencije.Nakon španjolskih 1-1 iz prvog ogleda osmine finala, njemački Bundesligaš svladao je svoje goste 3-1 u uzvratnoj utakmici.Igrala se 52. minuta susreta kada je Jefferson Farfan, strijelac izjednačujućeg gola za Schalke i konačnog za 3-1, ponovno testirao spremnost Vicentea Guaite na vratima gostujuće momčadi. Guaita je njegov udarac i obranio nakon čega je na loptu natrčao Gavranović i u padu je od jedne vratnice odbio u drugu, a potom se ona otkotrljala iza gol-crte.A, sve je za Valenciju krenulo na najbolji mogući način. Ubačaj Mehmeta Topala s lijeve strane doslovce je u glavu pogodio Ricarda Costu u 17. minuti.

Bez ikakvog trzaja glavom portugalskog braniča lopta se našla iza leđa Manuela Neuera.U 40. minuti Farfan je prvi puta konkretno zabljesnuo. Prekršaj u zoni udarca izborio je Gavranović, a Farfan iz slobodnog udarca prebacio živi zid Valencijinih nogometaša i smjestio loptu pod gredu za 1-1 i moguće produžetke. Dodatno vrijeme otklonio je Gavranović svojim prvijencem, a sve zaokružio još jednom Farfan u četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena kada je iz trke prebacio istrčalog Guaitu.U prilikama izjednačenoj utakmici Valencia je bolje kontrolirala loptu (58-42), međutim, ono najvažnije propustila napraviti. Prvi gostujući poraz u sezoni koštao ih je i ispadanja iz Lige prvaka (Kliker.info -NM)