Sarajevu pripao vječiti derbi

22 Aprila
12:08 2007

Nogometaši Sarajeva su u derbi susretu 24. kola Premijer lige BiH na  stadionu Asim Ferhatović Hase savladali gradskog rivala Željezničara sa 2:1 (1:1).Strijelci za Sarajevo bili su Turković (19.) i Kurto (83.), dok je jedini pogodak za Željezničar postigao Dialiba (5.). Susret je protekao u potpunouj dominaciji nogometaša Sarajeva, koji su uspjeli iskoristiti dvije od desetak povoljnih prilika i zabilježiti važnu pobjedu u borbi za naslov prvaka BiH. Početak meča pripao je ipak Željezničaru, koji je u 5. minuti poveo sa 1:0. Pelak je sa desne strane iz slobodnog udarca ubacio loptu u šesnaesterac, gdje je najviše skočio Dialiba i sa pet metara poslao loptu u gol.Na izjednačenje se čekalo do 19. minute, kada je Turković, nakon centaršuta Muharemovića, sa sedam metara savladao golmana Željezničara Baotića. U nastavku meča Sarajevo je nastavilo sa napadima, dok se Željezničar opredijelio za odbrambenu formaciju. Preko isturenih Obuće, Repuha i Turkovića Sarajevo je napravilo nekoliko dobrih prilika, ali je golman Željezničara uspio zaustaviti njihove udarce. Jedinu priliku u nastavku Željezničar je imao u 75. minuti preko Jahića, koji se našao sam pred golom Sarajeva, ali je Alaim odbranio njegov šut. Minutu kasnije Grujić je propustio stopostotnu priliku za Sarajevo, a u nastavku akcije Baotić je odbanio udarac Turkovića. Pobjedonosni pogodak za lidera na tabeli postigao je rezervista Kurto u 83. minuti, nakon asistencije Muharemovića. (kliker.info/Fena)