Sarajevo : Košarkaši Bosne ASA BH Telecom plasirali su se u šesnaestinu finala ULEB kupa

23 Januara
14:11 2008

Košarkaši Bosne ASA BH Telecom plasirali su se u šesnaestinu finala ULEB kupa. U susretu posljednjeg kola A-grupe Bosna je u dvorani Mirza Delibašić KSC Skenderija, pred 5.000 gledalaca, savladala berlinsku Albu sa 91:76 (13:16, 21:24, 28:21, 29:15)."Studenti" su se revanširali njemačkim košarkašima za poraz od 14 poena razlike u prvom meču i ubjedljivom pobjedom u Sarajevu došli do treće pozicije u grupi i plasmana u šesnaestinu finala.Nakon prvog poluvremena koje je u potpunosti pripalo gostima iz Njemačke, sarajevski košarkaši u nastavku su napravili preokret i došli do pobjede od 15 poena razlike koliko im je trebalo za dalji plasman. Agresivnom igrom u odbrani igrači Bosne zatvorili su sve puteve ka svom košu, te serijom od 12:4 a 23. minuti prvi put su došli do vodstva. Alba se krajem trećeg perioda vratila sa tri trojke, kada je došla do poravnanja, ali su igrači Bosne ponovo nastavili sa dobrom odbranom i poentiranjima u napadu, te u 34. minuti došli do šest poena prednosti. Samo minutu kasnije bilo je 14 poena razlike za Sarajlije, a Williams je u 38. minuti položio za 19 poena prednosti i pobjedu Bosne. Gosti su do kraja uspjeli samo ublažiti poraz. Najefikasniji kod Bosne bili su Williams sa 20, Bailey sa 13 i Pašalić sa 11 poena uz stopostotan šut, dok su kod Albe najbolji bili Rašić sa 18 i Nikolić sa 15 poena.  (Kliker.info-Fena)