Sarajevo – Borussia : 2 : 3 : Bordo tim igrao kao bundesligaš, Nijemci prošli grotlo Koševa (vIDEO)

22 Augusta
04:07 2014

bordo12Pred skoro 30 hiljada navijača prvi meč Play Offa Evropa lige odigrali su Sarajevo i Borussia Moenchengladbach. Konačan rezultat bio je 2:3 za Borussiu iako su igrači Sarajeva pružili sjajnu partiju.Izabranici Dežana Uščuplića nošeni podrškom sjajnih navijača, odigrali su veoma kvalitetan meč protiv snažnog protivnika iz Njemačke. Bordo momci su pokazali da nisu slučajno u play offu a u pojedinim momentima su imali apsolutnu dominaciju u odnosu na Borussiu.

Od samog starta susreta obje ekipe su krenule agresivno prema protivničkom golu, aveć u prvoj minuti gosti su imali sjajnu šansu. Nakon nekoliko dodvanja lopta dolazi do Xhake koji šutira sa 16 metara ali pored gola Bandovića.Samo tri minute kasnije Miloš Stojčev je bio u sjajnoj prilici ali je iz izgledne prilike loše šutirao i lopta je završila u korneru. U osmoj minuti pokušao je i Ševko Okić ali Sommer nije imao problema.U desetoj minuti gosti dolaze u vodstvo. Strijelac je bio Hahn koji je sa nekih desetak metara na asitenciju Rafaela zakucao loptu u mrežu Sarajeva.

Nakon toga u 12. odnosno 19. minuti za Sarajevo su pokušali Okić i Cimirot ali bez problema po golmana Sommera. Igrala se 22. minuta kada je Sarajevo izvelo sjajnu akciju. Stojčev je vukao loptu nekih tridesetak metara i onda sa vrha šesnaesterca šutirao sjajno ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored gola Borussie.Koševo je eksplodiralo u 26. minuti. Nakon prekršaja koji je izborio Puzigaća loptu je namjesti Velkoski i sjajno je ubacio u kazneni prostor gostiju gdje se najbolje snašao upravo Bojan Puzigaća i pogodio za izjednačenje i ludnicu na tribinama.

Nakon toga Sarajevo je nastavilo sa napadima dok Borussia nije prijetila Dejanu Bandoviću. U 32. minutio ponovo je pokušao Cimirot ali bez problema po Sommera.U 41. minuti Borussia dolazi do novog vodstva. Hahn je stigao jednu loptu na desnoj strani i ubacio pred gol Sarajeva. Kada se očekivala sigurna intervencija Bandovića golman Sarajeva je napravio veliku grešku i lopta ga je preletila a mrežu Sarajeva pogađa Hrgota.I u durgom poluvremenu tim Sarajeva je nastavio sa dobrom igrom, ali bez izglednih prilika dok su se gosti branili. U 56. minuti Dupovac je presjekao jednu loptu, nakon čega je uslijedio dobar napad Sarajeva. Radovac je majstorski propustio loptu do Puzigaće koji ubacuje do Stojčeva ali njegov udarac blokira odbrana Borussie.

Nakon toga i Velkoski je bio u sjajnom solo prodoru ali je njegov ubačaj završio u korner. Velkoski je izveo korner ali je Stojčev bio neprecizan.U 59. minuti nova erupcija oduševljenja na tribinama stadiona Koševo. Velkoski se majstorski izborio za jednu loptu na lijevoj strani, i dodao je do Duljevića koji je primio na 16 metara od gola Borussie, sjajno se namjestio i maestralno pogodio donji lijevi ugao Sommerovog gola za izjednačenje Sarajeva.U 69. minuti sjajnu priliku imali su gosti. Kapiten Sarajeva Amer Dupovac je napravio veliku grešku, lopta se odbila do Herrmanna koji šutira sa jedanaest metara ali je lopta otišla preko Bandovićevog gola.

Samo minut nakon toga sjajan kontra gostiju. Johnson je pretrčao nekih 30-ak metara sa loptom, izašao sam pred Bandovića i lobovao ga ali je loptu sa gol linije u poje vratio Džemo Berberović. Nakon toga Borussia je preuzela terensku incijativu.Napadi Borussie su se isplatili u 73. minuti kada je viđen i najljepši detalj na meču. Johanson je dodao loptu do Hrgote koji sa 20-ak metara pogađa desni gornji ugao gola Sarajeva za novo vodstvo gostiju.

Ponovo je Hrgota bio u centru pažnje kada je u 79. minuti nakon dobre akcije svog tima pogodio stativu gola Sarajeva. Nakon toga i Raffael je imao priliku ali je njegova lopta završila u korneru.Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja te su gosti ostvarili vrijednu pobjedu pred revanš. Pored sjajnog izdanja igrača Dženana Uščuplića koji su pokazali da se mogu ravnopravno nositi i sa najkvalitetnijim timovima treba istaći i fenomenalno izdanje navijača Sarajeva koji su svih 90 minuta bodrili svoje ljubimce i poslali sjajnu sliku sa našeg najvećeg stadiona.

Sarajevo-Borussia 2:3

Stadion: Asim Ferhatović Hase; Gledalaca: 30.000; Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija); Strijelci: Puzigaća 26’, Duljević 59’ (Sarajevo), Hahn 11’, Hrgota 41’, 73'(Borussia); Žuti kartoni: Tatomirović 32’ (Sarajevo)

Sarajevo: Bandović, Tatomirović, Berberović, Dupovac, Stojčev, Cimirot, Puzigaća (od 75. Protić), Okić (od 51. Duljević), Velkoski, Radovac (od 75. Kovačević), Bilbija.

Borussia: Sommer, Álvaro Domínguez, Johnson, Jantschke, Stranzl, Traoré (od 46. Herman), Nordtveit, Hahn (od64. Korb), Xhaka, Raffael (od 81. Hazard), Hrgota.