Roland Garros: Sjajni Džumhur pregazio Baghdatisa i zakazao meč sa Federerom! (Video)

27 Maja
15:26 2015

DamirDyum321Najbolji bh. teniser Damir Džumhur ostvario je veliku pobjedu u 2. kolu Roland Garrosa protiv Kipranina Marcosa Baghdatisa. Nakon skoro dva i pol sata igre Damir je slavio sa 3:1 u setovima (6:4, 6:3, 4:6 i 6:2).

Džumhur je u izjednačenom prvom setu ključni break napravio u devetom gemu, nakon čega je uspješno servirao za set i vodstvo od 1:0. Drugi set je fenomenalno počeo za bh. tenisera koji je dvostrukim breakom stigao do 4:0, da bi se Baghdatis ipak vratio i smanjio na 4:3, ali Damir je novim breakom sigurno došao do drugog seta rezultatom 6:3.

Ipak, Kipranin je na otvaranju trećeg seta napravio break, a nakon što je Džuhmur u narednom gemu propustio dvije break šanse, baš kao i u osmom i devetom gemu, Baghdatis je uz dosta poteškoća sa 6:4 dobio treći set i smanjio na 2:1. Ni to nije obeshrabrilo Džumhura, pa je naš teniser hrabro i odlučno ušao u četvrti set i u četvrtom gemu konačno došao do breaka i poveo sa 3:1. Činilo se tada da je Damir vrlo blizu da završi posao, ali Baghdatis je momentalno uzvratio rebreakom. Džumhur je nastvio pritiskati i u narednom servis gemu Kipranina napravio je novi break, koji je potvrdio sa još jednim breakom za konačnih 6:2 u četvrtom setu i pobjedu od 3:1.

Najbolji bh. teniser će u 3. kolu igrati protiv najboljeg tenisera svih vremena, Švicarca Rogera Federera, koji se lako obračunao sa Granollersom sa 3:0 u setovima.