“Rođeni” poraženi u Zenici: Čelik Velež 3 : 2

18 Novembra
22:25 2006

Čelik – Velež 3:2
Čelik od 5. minute vodi rezultatom 1:0, a strijelac vodećeg pogotka bio je Mahmutović. Nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Obad loptu se odbija od stative te dolazi do Velagića koji poravnava rezultat. U 35. minuti Zeničani su ponovno došli u prednost, a strijelac prekrasnog pogotka bio je Ljevaković. Odmah na početku drugog poluvremena Šabić pronalazi Adilovića koji u 50. minuti povećava vodstvo Čelika na 3:1, a Mostarci nedugo zatim preko Obada smanjuju na 3:2. Gostujući trener Šešlija vrši sve tri izmjene, ulaze Remetić, Demić i Ćorić, ali rezultat je i dalje 3:2 za Zeničane. U Zenici završen susret pobjedom Čelika rezultatom 3:2.

Jedinstvo – Radnik 3:2
U 7. minuti Mirvić je srušen u kaznenom prostoru Radnika, a precizan s bijele točke je Mehadžić. Nešto kasnije Savić, nakon dobre akcije gostiju, poravnava rezultat na 1:1. Pred sam kraj poluvremena Jedinstvo dolazi u vodstvo prekrasnim pogotkom Mirvića. U 3. minuti nastavka Mirvić povećava vodstvo Bišćana na 3:1. U 62. minuti Miailović postiže drugi pogodak za Radnik i postavlja rezultat koji će ostati do kraja utakmice.

Sloboda – Modriča 2:1
Gosti iz Modriče od 3. minute vode rezultatom 1:0, a strijelac je bio Nikolić iz slobodnog udarca. Izjednačenje na Tušnju. Nakon prekida stoper Slobode Mehmedalija Čović u 58. minuti poentira za 1:1. Igrači Modriče su negodovali kod sudca zbog navodno nedozvoljene pozicije. Sloboda uspjeva u 80. minuti preokrenuti rezultat u svoju korist preko Enesa Mešanovića, a tim rezultatom je susret i završio.

Borac – Željezničar 2:1
Od 17. minuta Borac vodi, a strijelac je bio Dragan Benić. U 33. minuti Jamak pronalazi Štilića koji poravnava rezultat na 1:1. U 41. minuti Gredić je u svome šesnaestercu igrao rukom, a sudac Dominiković se nije odlučio svirati jedanaesterac što je izazvalo burnu reakciju igrača Borca. U 44. minuti ipak jedanaesterac za domaće, a uspješan izvođač kaznenog udarca je Babić. U 76. minuti crvene kartone su zbog međusobnog koškanja na sredini terena zaradili Jamak iz Željezničara i Ozren iz Borca. Kraj utakmice u Banja Luci, Borac je slavio protiv Željezničara rezultatom 2:1.

Orašje – Posušje 4:1 (1:0)
Od 38. minute Orašje vodi, a vodeći pogodak postigao je Živković s bijele točke. Na samom početku drugog djela Labudovi rješavaju pitanje pobjednika u ovoj utakmici. Najprije Ćošković udarcem glavom u 48. minuti povećava na 2:0, a četiri minute kasnije Edin Husić lijepim udarcem lijevom nogom sa 15-ak metara donosi velikih 3:0 za domaće, praktično riješivši pitanje pobjednika u ovoj utakmici. U 68. minuti Alimanović povećava vodstvo Orašja, a Ćorić u 77. minuti smanjuje na 4:1. Kraj susreta u Orašju, domaćini su slavili s uvjerljivih 4:1.