Rezultat velike nade: Željezničar poražen sa 2:1 u Liegeu

31 Jula
05:18 2015

zeljo5Fudbaleri Željezničara u Liegeu su protiv Standarda odigrali prvu utakmicu drugog pretkola Lige Evrope, u kojoj su poraženi rezultatom 2:1.Domaćini su dosta bolje otvorili susret, dokazavši svoju ulogu favorite, i naum da neće ništa prepustiti slučaju protiv vice-prvaka BiH. Igrala se šesnaesta minuta susreta kada se mreža Marjana Antolovića zatresla po prvi put.

Van Damme je uputio nezgodnu, prizemnu loptu s lijeve strane, da bi je Kosorić nespretno proslijedio u sopstvenu mrežu. Prije toga, Standard je imao nekoliko poluprilika, pogođenu prečku, ali odbrana Željezničara je nekako uspjevala izaći na kraj sa atacima vrlo jakog Standarda.Izabranici Milomira Odovića nisu uspjeli mnogo puta preći u napadački dio terena, odnosno napraviti nešto ozbiljije ispred gola domaćina, što su fudbaleri Standarda iskoristili ponovo u 28. minuti.

Trabel i Knockaert su odigrali lijep dupli pas, da bi ovaj drugi izašao 1 na 1 sa Antolovićem, gdje izlazi ko pobjednik i time stavlja tačku na prvi dio susreta.Nastavak utakmice donio je nešto slobodniji pristup plavih iz Sarajeva, ali bez pravih prilika. Do prvog uzbuđenja čekali smo do 60. minute kada je Standard iz ”ničega” došao u poziciju za udarac, a lopta je stala na prečki gola kojeg je branio Marjan Antolović.

Pomalo indolentnu igru domaćih, Željezničar je kaznio u 64. minuti. Stadion Maurice Dufrasne zanijemio je nakon udarca Ognjena Đelmića koji je završio iza leđa golmana Thuram-Uliena.Minut poslije moglo je biti 2:2, ali udarac jednog fudbalera Željezničara zaustavila je stativa.Standard se nakon toga malo trznuo, te krenuo agilnije ka golu Željezničara, ali gol Đelmića je evidentno dao krila saigračima, koji su dosta zrelije nastupili u drugom poluvremenu.

Rovovska borba vodila se na sredini terena, a četiri minute prije kraja Željo je ponovo mogao do egala. Nakon centaršuta, Sadikovićev udarac zaustavio je golman Standarda, da bi nakon kornera, ponovo se tresla stativa.Do isteka 90. minute ništa se specijalno nije dešavalo na terenu, te je meč završen sretnom pobjedom Standarda od 2:1, što našem predstavniku ostavlja velike šanse u uzvratu na Koševu koji se igra za sedam dana.