Revanš formalnost : Real razbio Spurse, Schalke prohujao Milanom (Video)

06 Aprila
05:20 2011

Nogometaši Real Madrida lakoćom su savladali Tottenham s čak 4-0 u prvom četvrtfinalnom dvoboju Lige prvaka i tako došli na prag ulaska među posljednja četiri. Junak dvoboja na Santiago Bernabeu bio je Togoanac Emmanuel Adebayor.Postigao je Adebayor prva dva gola na susretu i to oba glavom, prvi u petoj minuti, a drugi u 57. Na 3-0 povisio je Angel di Maria u 72. minuti, a u 87. Cristiano Ronaldo stavio je točku na i. Imao je "kraljevski klub" i znatno olakšan posao već od 15. minute kada je isključen Peter Crouch.Kako je bilo i očekivano, usprkos problemima s ozljedama, treneri obaju sastava riskirali su sa svojim najboljim igračima, pa je tako Jose Mourinho u prvih 11 uvrstio Cristiana Ronalda, a Harry Redknapp Garetha Balea. Od prve su minute za Spurse krenula i dvojica hrvatskih reprezentativaca Luka Modrić i Vedran Ćorluka.Real je poveo iz praktički prve prilike na utakmici. Ubacio je iz kornera s desne strane Mesut Özil, a Adebayor je glavom sa sedam metara pronašao put do mreže ispod Modrića koji je branio drugu vratnicu. Ubrzo potom Spursima je "smrtnu presudu" potpisao Peter Crouch.

Napravio je dva nepotrebna prekršaja i zaradio dva žuta kartona u razmaku od samo osam minuta. Prvog je napravio na Ramosu, a drugog na Marcelu.Odmah po isključenju Real je u potpunosti zagospodario travnjakom, a već do poluvremena mogao je povećati svoju prednost, no nije uspio realizirati stvorene prilike. U 43. minuti došlo je i do sporne situacije nakon što je Michael Dawson udarac Di Marije blokirao rukom u kaznenom prostoru, ali se sudac Felix Brych nije oglasio.U nastavku je Real nastavio s dominacijom, a povećao je prednost nakon što je Adebayor sjajno glavom s 11 metara nakon ubacivanja Marcela uhvatio vratara Heurelha Gomesa na krivoj nozi i pogodio u dalji kut.Treći i najljepši gol na susretu zabio je Di Maria. Nakon Özilovog dodavanja zabio ga je iskosa s desne strane malo unutar kaznenog prostora sjajnim udarcem ljevicom u suprotne rašlje. Konačnih 4-0 postavio je Ronaldo lijepim volejem malo iskosa s desne strane nakon lijepog ubacivanja Kake. Bio je to Portugalcu peti ovosezonski gol u Ligi prvaka u devetom nastupu.Na kraju kažimo da je Modrić za Spurse odigrao svih 90 minuta, dok je Ćorluka zamijenjen u 80. minuti Sebastienom Bassongom, te je travnjak napustio s bolnom grimasom na licu.

Nogometaši Intera, aktualni prvaci Europe, na mali su korak od ispadanja iz Lige prvaka. Snovi o mogućem ponavljanju istog uspjeha im se raspadaju posve neočekivano, nakon što je Schalke dobio prvu četvrtfinalnu utakmicu na San Siru sa čak 5-2. Vjerojatno apsolutno nitko nije očekivao da na ovakav način Schalke može razbiti ugledan Leonardov sastav i to u njihovom dvorištu. Pogotovo iz razloga što sastav iz Gelsenkirchena cijelu sezonu igra blijedo i promjenjivo, pa se zbog toga u Bundesligi nalazi daleko od gornjeg doma ljestvice. No, Inter je u utorak toliko toga poklonio u obrani da su igrači Schalkea morali samo biti pažljivi i pribrani, te uzeti sve ponuđeno.Kako je počela utakmica pogotovo se nije mogao naslutiti ovakav kraj. Naime, u 30. sekundi (!) je Dejan Stanković spektakularno zabio prvi pogodak na utakmici. Javier Zanetti je prekinuo prvu akciju Schalkea na utakmici, a Cambiasso poslao u prostor loptu prema Militu. Vratar Schalkea Neuer je izvan šesnaesterca glavom ispucao loptu, koju je na središtu travnjaka dočekao Stanković. Srpski nogometaš se fantastično postavio, opalio volejem, a lopta je precizno odsjela u mreži gostiju.

Domaćin nije mogao poželjeti ljepši početak, no odmah je također bilo vidljivo da će se tijekom utakmice otvarati veliki prostor Schalkeu u napadu. Tako je već u 17. minuti izjednačio Matip, ali tada je još bilo prerano za paljenje alarma kod domaćina.Inter je držao kontrolu meča u svojim rukama, napadao je i stiskao suparnika, a poslije lijepe asistencije glavom Cambiassa 2-1 je domaćinu donio Diego Milito. Ipak, samo šest minuta kasnije je bilo 2-2 nakon što je Edu iz drugog pokušaja realizirao polukontru Bundesligaša.Taj je pogodak daleko više uzdrmao Inter, a stvari su potpuno krenulo nizbrdo nakon što je Rumunj Chivu u 53., pa u 62. dobio dva žuta kartona. Rumunju je to bio drugi crveni karton unutar samo četiri dana. Naime, pocrvenio je i u gradskom derbiju protiv Milana.Prije toga je Raul također iskoristio ogromne rupe u Interovoj obrani za 3-2 (53. minuta). Uslijedio je uskoro i autogol Ranocchije, pa još jedan pogodak Edua za ogromnih 5-2 Schalkea čime su došli na prag ogromnog uspjeha – plasmana u polufinale Lige prvaka.Inter je do kraja utakmice nastavio napadati, pokušao je barem malo ublažiti poraz i tako probuditi slabu nadu prije uzvrata, no svi pokušaju su ili završili u naručju Neuera ili kraj vratiju gostiju. Mogao je i Schalke do još veće pobjede, ali i ovih pet pogodaka je bilo sasvim dovoljno da se utiša San Siro i navijače Intera ostavi u potpunom šoku.

Liga prvaka, četvrtfinale, prva utakmica:

Real Madrid – Tottenham 4-0 (Adebayor 5, 57, Di Maria 72, Ronaldo 87)

Inter – Schalke 2-5 (Stanković 1, Milito 34 / Matip 17, Edu 40, 75, Raul 53, Ranocchia 57-ag)