Remi u Tirani : Reprezentacija BiH nije iskoristila lošu igru Albanije (VIDEO)

08 Oktobra
20:11 2010

U trećoj utakmici kvalifikacija za EURO 2012 naša reprezentacija je odigrala neriješeno 1:1 u Tirani protiv Albanije. Mogli smo doći do pobjede, imali smo dvije prečke, ali nismo imali sreće.U prvom poluvremenu smo imali više od igre, bili smo dosta bolja ekipa i prava je šteta što nismo iskoristili lošu igru Albanaca. Međutim, primili smo nesretan pogodak u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela i to nas je sasjeklo. U nastavku je Albanija zaigrala dosta bolje, dok smo se mi probudili tek u zadnjih petnaestak minuta. Imali smo dvije prečke koje je pogodio Pjanić iz slobodnjaka, ali nismo imali sreće. Mogli smo do pobjede,ali je ostalo 1:1. Počeli smo dobro, imali smo kontrolu igre u svojim rukama, a prvu priliku smo imali u 12. minuti kada je Miralem Pjanić šutirao iz slobodnog udarca pored gola sa nekih 25 metara. Bio je to uvod u ono što je uslijedilo devet minuta kasnije kada smo došli do vodstva. Mensur Mujdža, naš najbolji igrač u prvom dijelu, odlično je probio po desnoj strani i pronašao Vedada Ibiševića koji sjajnim udarcem donosi vodstvo našoj reprezentaciji. Samo dvije minute kasnije smo imali novu priliku, ali je ovaj put Zvjezdan Misimović sa nekih 18 metara šutirao preko gola. Domaća reprezentacija je prvi udarac na gol Kenana Hasagića uputila tek u 28. minuti kada je Erjon Bogdani šutirao visoko preko gola sa nekih 20 metara. Tri minute kasnije sreća nas je pomilovala. Albanci su odigrali dobru akciju, a udarac Hamdija Salihija iskosa sa desne strane zaustavila je prečka. Imali smo više loptu u svojim nogama kontrolisali smo sredinu terena, Albanci su jako loše stajali, ali ipak nismo uspjeli otići na odmor sa prednošču od jednog gola.

Adnan Mravac je napravio glupost odigravši rukom na ivici našeg kaznenog prostora u sudijskom vremenu prvog dijela, a Klodian Duro je odlično izveo slobodan udarac i matirao Hasagića za 1:1 nakon prvih 45 minuta. Na poluvremenu je Safet Sušić iz igre izveo Hasagića i Mravca, a na teren je poslao Begovića i Pandžu. S druge strane Mustedanagić je uveo Ervina Skelu umjesto Bogdanija i to nam je donijelo dosta problema. Skela, tehnički najjači albanski igrač, unaprijedio je igru Albanije koja je preuzela terensku inicijativu. Naša reprezentacija je u nastavku meča prvi put zaprijetila u 62. minuti kada je Pjanić uposlio Misimovića koji šutira u golmana Beqaja. U istoj minuti je Misimović odlično izveo korner, a Ibišević glavom šutira preko gola. Tri minute kasnije još jedna velika prilika za naš tim. Pjanić je sa 25 metara iz slobodnjaka pogodio prečku, ali lopta nije htjela preko gol crte. U 68. minuti je Albanija imala dobru priliku, ali je Pandža u posljednji trenutak izbacio loptu u korner. Sljedeću priliku naša reprezentacija je imala u 74. minuti kada je Džeko glavom nakon ubačaja Lulića sa lijeve strane šutirao ravno u Beqaja. Pet minuta kasnije ponovo Lulić ubaca, a ispred Džeke interveniše Daliku. U 83. minuti smo imali još jednu priliku nakon prekida, ali je ovaj put Misimović šutirao preko gola sa nekih 20 metara. U 88. minuti smo imali meč loptu, ali je udarac Pjanića iz slobodnjaka sa nekih 20 metara zaustavila prečka. Do kraja nije bilo ništa bitno osim što je Sušić u 90. minuti umjesto Džeke u igru uveo Ibričića.  (Kliker.info-SportSport)

ALBANIJA – BIH 1:1
0:1 Ibišević 21’
1:1 Duro 45’
TIRANA – Stadion Qamal Stafa. Sudija: Kristinn Jakobsson (Island). Žuti kartoni: Daliku, Bogdani (Albanija), Lulić, Mravac, Spahić (BiH).
ALB: Beqaj, Lila, Vangeli, Daliku, Cana, Agoli, Bulku, Duro, Salihi (Hyka 85’), Muzaka (Lika 65’), Bogdani (Skela 46’). Selektor: Džemal Mustedanagić.
BIH: Hasagić (Begović 46’), Mujdža, Spahić, Mravac (Pandža 46’), Lulić, Rahimić, Medunjanin, Pjanić, Misimović, Ibišević, Džeko (Ibričić 90’). Selektor: Safet Sušić.