Remi koji zabrinjava : Zmajevi bez municije i protiv Katara

10 Augusta
20:28 2010

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u prijateljskom ssusretu igranom na Grbavici nije uspjela pobijediti Katar (1:1).Fudbaleri Katara bolje su otvorili utakmicu. Na samom početku imali su više od igre, imali su i dva kornera, no ozbiljnijih šansi pred našim  golom nije bilo.Međutim, iako su izabranici Brune Metsua izgledali bolje, naši reprezentativci dolaze do prednosti iz prvog ozbiljnijeg napada. Igrala se 9. minuta kada Pjanić sjajnom dugom loptom pronalazi Džeku, koji bježi po lijevoj strani i odlično upošljava Ibiševića, koji se dobro snalazi i postiže pogodak.Nakon našeg vodstva do 24. minute na terenu se nije dešavalo ništa vrijedno pomena, a onda velika prilika za Zmajeve. Džeko izlazi sam pred golmana gostujuće momčadi, te ga pokušava lobovati, no ovaj sjajno brani.Dvije minute kasnije Katar izvodi treći korner, a u kontranapadu lopta dolazi do Džeke koji prizemnom loptom pokušava uposliti Ibiševića, no odbara Katara otklonila je opasnost. Malo zatim strijelac jedinog pogotka, Ibišević, našao se u dobroj poziciji, no napravio je potez viška, pa nije bilo opasnosti po  gostujući gol.U 37. minuti najbolja prilika za goste, no napadač Katara iz izgledne prilike šutira u dobro postavljenog Hasagića.

Do kraja poluvremena nije bilo više prilika niti na jednoj strani.Početkom drugog dijela Katar je imao dvije izgledne prilike, no nije uspio doći do izjednačenja. U 52. minuti Misimović je solidno šutirao s nekih 20 metara, no golman Katara odbranio je bez većih problema.Tri minute kasnije lijepa akcija našeg nacionalnog tima. Pjanić je dobro uočio Misimovića koji loptu propušta Ibiševiću koji lijevom nogom dobro šutira, ali opet je uspješniji gostujući golman.Igrala se 60. minuta kada je Grbavica zanijemila. Glavni sudija susreta dosudio je jedanaesterac za Katar, a Wisam je isti pretvorio u pogodak.U posljednjih 10 minuta susreta igrali smo nešto bolje. Stvorili smo tri dobre prilike, no Zec i Medunjanin nisu se najbolje snašli pred gostujućim golom. Prvo je Zec u 80. minuti iz dobre situacije lijevom nogom šutirao pored lijeve stative gola Katara, a potom je nakon dobrog prodora Mujdže s nekih 6 metara poslao loptu iznad gostujućeg gola. Dva minuta prije kraja susreta Medunjanin dobro šutira s nekih 18 metara, ali lopta odlazi malo iznad prečke.Sve u svemu ne možemo biti zadovoljni, možda samo sa posljednjih desetak minuta igre, kada smo stvorili tri izgledne prilike, no Zec i Medunjanin su bili neprecizni. (Kliker.info-SportSport)