Real je prvak Španije: Benzema torpedirao Žutu podmornicu i ovjerio titulu Kraljeva (Video)

17 Jula
03:11 2020

Madridski Real, nakon tri godine, prvak je Španije. Svoju 34. titulu državnog šampiona Kraljevski klub je ovjerio večeras, kolo prije završetka sezone u La Ligi.

Madriđani su slavili nad Villarrealom od 2:1 i tako matematički, sa sedam bodova više od prvog pratioca Barcelone, osigurali trofej.

Pobjedu je Kraljevima donio Karim Benzema pogotkom u 29. minuti na sjajnu asistenciju Luke Modrića, a zatim i preciznim izvođenjem (ponovljenog) jedanaesterca u 77. minuti. Pogodak Iborre sedam minuta prije završetka meča tek je ublažio poraz Žute podmornice.

Barcelona je i večeras pala na ispitu, izgubila je kući 1:2 protiv Osasune, prelijepi gol Lionela Messija iz slobodnog udarca u 62. minuti nikoga na Nou Campu neće utješiti u ovoj tužnoj večeri za katalonskog giganta. Golove za Osasunu, koja je finiš meča odigrala s igračem manje (Gallego pocrvenio u 77. minuti), postigli su Arnaiz u 15. minuti i Torres u nadoknadi.

Odranije je jasno da će uz Real i Barcu naredne sezone Španiju u Ligi prvaka predstavljati još Atletico Madrid i Sevilla.

Kenan Kodro je večeras nastupio u porazu Athletica, ušao je umjesto Raula Garcije osam minuta prije kraja meča protiv Leganesa (0:2), koji je trijumfom u Bilbau zadržao malu nadu u opstanak.