Real i Milan prvi polufinalisti Lige prvaka (Video)

19 Aprila
04:31 2023

Real Madrid i Milan prvi su polufinalisti evropske nogometne Lige prvaka.

Real je, nakon pobjede od 2:0 u prvoj utakmici u Madridu, identičnim rezultatom slavio i u revanšu u Londonu.

Strijelac oba gola bio je Rodrygo u 58. i 80. minuti.

U talijanskom duelu Napoli je na domaćem terenu odigrao 1:1 protiv Milana, što je milanskom klubu, nakon pobjede od 1:0 u prvoj utakmici, donijelo plasman među četiri najbolje evropske ekipe.

Gol za Milan postigao je Olivier Giroud u 43. minuti, a isti igrač u 22. minuti nije iskoristio penal.

Napoli je imao priliku izjednačiti u 81. minuti, ali je golman Milana Maignan odbranio penal Kvaratskheliji.

U srijedu još dva susreta četvrtfinala

Napoli je do izjednačenja stigao u 93. minuti golom Osimhena.

U srijedu su na rasporedu preostala dva revanš meča četvrtfinala.

Bayern u Minhenu dočekuje Manchester City, a engleski prvak je u prvoj utakmici slavio sa 3:0.

Inter u Milanu dočekuje Benficu, protiv koje je italijanski klub slavio u Lisabonu sa 2:0.

Real će u polufinalu igrati protiv Manchester Cityja ili Bayerna, dok će Milan igrati protiv gradskog rivala Intera ili Benfice.