Prvijenac : Pjanić strijelac i asistent u pobjedi Rome (VIDEO)

21 Novembra
03:08 2011
Nogometa&scaroni Rome su u posljednjoj utakmici 12. kola italijanske Serije A, rezultatom 2:1, savladali Lecce. Prvi pogodak u dresu Rome postigao je bh. reprezentativac Miralem Pjanić, a u pomenutoj je utakmici asistirao kod drugog gola.Luis Enrique je u ovoj utakmici imao na raspolaganju i kapitena Francesca Tottija koji je mjesec dana pauzirao zbog povrede, no legendarni rimski nogometa&scaron morao je na klupu, ba&scaron kao i Jose Angel, pa su od prve minute startali Rodrigo Taddei i Erik Lamela. Enrique nije mogao računati na povrijeđene  Nicolasa Burdissu, Fabija Borrinija i Davida Pizarru.Ni gosti nisu bili u punom sastavu. Naime, nisu nastupili neki ključni igrači kao &scaronto su David Di Michele, Guillermo Giacomazzi, Souleymane Diamoutene, Djamel Mesbah ili suspendirani Luis Muriel.
Igru Rome kreirao je večeras trio Pjanić-Rossi-Taddei. Upravo je Taddei svojim ubačajima nekoliko puta stvarao prilike, no ni Pjanić ni Krkić se nisu sna&scaronli. Ipak, na&scaron reprezentativac u 25. minuti pogađa svoj prvijenac u dresu Rome.Duga akcija Rominih igrača, na kraju De Rossi upo&scaronljava Taddeija, ovaj s lijeve strane prizemno ubacuje u peterac, gdje Pjanić spremno dočekuje loptu i &scaronalje je sa pet metara u mrežu Julija Sergija. Nekoliko minuta kasnije Osvaldo ubacuje, a Krkićev udarac blokira Tomović.U 30. minuti Krkić je proma&scaronio skoro nemoguće. Lamela je pro&scaronao stranom, sjajno proigrao mladog &Scaronpanca, a ovaj proma&scaronio prazan gol. Lecce je uzvratilo preko Danieel Corvie iz slobodnogudarca, ali je Moris Carrozzeri faulirao Maartena Stekelenburga. Roma je u 54. minuti udvostručila prednost. Fernando Gago je pogodio na dodavanje na&scaroneg Pjanića, kojeg je u 72. minuti zamijenio Leandro Greco. Biv&scaroni igrač Reala pogodio je sjajnim udarcem sa distance. Prethodno je Andrea Bertolacci u 61. minuti smanjio prednost domaćeg tima na 2:1.Ovom pobjedom Vučica se domogla pete pozicije sa 17 bodova, dok Lecce ostaje na 18. mjestu, u "crvenom", sa osam osvojenih bodova. (Kliker.info-SportSport)